Робоче відео запорізького муніципального телеканалу з’явилося у російському ЗМІ

447

Опубліковано: 24 Березня 2016

Днями на російському телеканалі ТВЦ вийшла програма «Лінія Захисту. Україна: серпом по молоту», у якій були використані робочі кадри, зняті запорізьким муніципальним телебаченням «МТМ». Зокрема зйомки демонтажу пам’ятників Леніну та Дзержинському, які містили фрагменти запису стендапів журналістки запорізького телеканалу.

12900188_10209412103846384_126057398_n

Головний редактор «МТМ» Валерій Козицький прокоментував Громадському ТБ Запоріжжя цей інцидент:

«Ми бачили це відео, але точно можу сказати, що відзнятий матеріал не надавався для використання жодним російським ЗМІ. Щоправда, один з фрілансерів просив кадри для використання в матеріалі української служби BBC. Наразі, у нас є підстави підозрювати у розповсюдженні відео одну з інформаційних агенцій, а саме – «Теле-Дом».

Наразі на телеканалі «МТМ» розглядають ймовірність подачі судових позовів і проти агенції, і проти російського каналу ТВЦ.

Як стало відомо Громадському ТБ Запоріжжя, цим фрілансером виявився запорізький журналіст Микита Шляхтунов. За його словами, робоче відео телеканалу «МТМ» було надано йому головним редактором Валерієм Козицьким. Після чого Шляхтунов передав матеріали продакшн-студії «Теле-Дом» для подальшої передачі на інформаційне агенство BBC.

«Представники компанії запевнили мене, що це відео не використовуватиметься у російських ЗМІ», – сказав журналіст.

У коментарі Громадському ТБ Запоріжжі директор продакшн-студії «Теле-Дом» Олег Сичов заявив, що причиною інциденту стала людська недбалість одного з працівників студії, який завантажив на YouTube-канал все робоче відео, що було отримане від фрілансера. Також директор студії запевнив, що їх організація не займається продажем відео-матеріалів російським ЗМІ.