Звіт ООН щодо місць компактного проживання ВПО

196

Опубліковано: 25 Липня 2017

251 МКП було досліджено (опитано) Кластером ООН з питань захисту та непродовольчої допомоги. З травня 2016 до травня 2017 19 МКП закрилось, але 5 – відкрилось. 32% МКП розраховані тільки на короткотермінове перебування, а 11% взагалі є нежитловими приміщеннями, тільки 9% призначені для довгострокового перебування, 48% – для коротко-та довгострокового. Більшість ВПО (59%) проживає у комунальних МКП, що демонструє роль місцевої влади у розміщенні ВПО. 11% – у приватних МКП, 12% – у державних, 18% – у МКП, які утримують громадські та релігійні організації.

За вказаний період у МКП збільшилась кількість пенсіонерів (на 35%), але зменшилась кількість людей з інвалідністю. Ризик висилення подвоївся за вказаний період: у кожному четвертому МКП існує ризик виселення.

44% проживаючих в МКП – жінки, 29% – діти, 27% – чоловіки. У 75% МКП проживають вразливі категорії населення (19% – літні люди, 8% – з інвалідністю, 3% – сім’ї з одникими матерями/батьками, 1% – вагітні та годуючі, 1% – багатодітні родини). 49% МКП вимагають від ВПО оплати за комунальні послудги. 11% з тих, хто має оплачувати проживання в центрах, – безробітні. Тільки 9% тих, хто мусить платити за комунальні, – працевлаштовані. 38% МКП звітують, що у них проживають переселенці, які мають борг за оренду чи комунальні на суму від 15 до 90 тис грн.

Джерело інформації – Кластер ООН з питань захисту та непродовольчої допомоги. Використовуючи цю інформацію, ви можете дослідити ситуацію у місцях компактного проживання свого регіону, зокрема: ризики закриття чи виселення, умови проживання, проблеми з оплатою оренди чи комунальних та перспективи функціонування.

Завантажити (PDF, 2.37MB)