Життя спочатку. Наталія

218

Опубліковано: 3 Лютого 2016

У новому випуску проекту “Життя спочатку” – історія Наталії Утробиної та її сім’ї. Родина родом з міста Краснодон Луганської області. Рішення про переїзд дорослі прийняли щойно у місті почалась стрілянина: першими виїхали Наталія з молодшою донькою, коли ж стало зрозуміло, що бойовики у місті надовго, до них приєдналися чоловік та старша донька.
“Представить младшую в подвале было невозможно”, – згадує ті події жінка. “Зачем жить там, где никто никого не ценит?” – продовжує Евеліна, донька Наталії.
1a
Шлях цієї сім’ї до Запоріжжя був не надто легким, родина пережила два переселення: спочатку до Криму, згодом звідти до Запоріжжя. Підтримку знайшли серед друзів, допомагали волонтери та рятувальники.
Зміни відбулись не лише у місці проживання. Наталії довелось ризикнути і вперше в житті зміни фах: “Вот подумала изменить всё, изменила работу бухгалтера на хенд-мейд. Открыла в Запорожье маленький отдел в микрорайоне, благотворительный фонд помог грантом и мы переехали сюда, закупили больше товара, покрыли аренду, докупили мебель…”
1aa
Називати “переселенцями” людей, що раніше жили на Луганщині чи Донеччині, а тепер мешкають тут, Наталія вважає образливим: “Мы все были в Крыму или во Львове и нас не называли переселенцами… А эта унизительная система продления справок…”
Спілкуючись з друзями та родичами, які залишились по різні сторони бойових дій, Наталія запевняє, нині всі прагнуть спокою:
“Сейчас главное – отношения, родственники, семья, друзья. Это то, что нельзя терять…”
1aaaa
Поратись в магазині Наталії допомагає старша донька. Документи Евеліни про навчання залишились в рідному, але нині досі окупованому Краснодоні, тут, у Запоріжжі, дівчина змінила профіль навчання і вступила до ліцею за фахом, дотичним до нового сімейного бізнесу. Історія Наталії Утробиної та її сім’ї в черговій серії проекту “Життя спочатку”.