Завтра в Запоріжжі розпочнеться фестиваль патріотичного кіно „Позивний Зеніт”

533

Опубліковано: 12 Жовтня 2017

Запорізька область першою в Україні демонструватиме програму фестивалю військового патріотичного кіно у твоєму місті „Позивний Зеніт” у всіх кінотеатрах та інших культурно-мистецьких закладах упродовж місяця (з 13 жовтня по 15 листопада). Усі жителі Запоріжжя та області зможуть подивитися фільми „Позивний Зеніт” безкоштовно. Про це повідомляє прес-служба ЗОДА.

Програма відкриття фестивалю 13 жовтня:
12.30 – церемонія відкриття;
13.00 – показ фільму «Позивний Зеніт. Фільм 1»;

Програма фестивалю включає цикл із п’яти національних фільмів „Позивний Зеніт” режисерів Анни Мартиненко та Тетяни Кулаковської, які представляють обличчя передової, обличчя новітньої історії України. Детальна правда про те, як живуть і воюють бійці, спонукає громадян України поважати й цінувати військових, які охороняють наше мирне життя.
Хронометражі циклу п’яти фільмів „Позивний Зеніт” – 49-55 хвилин, розраховані на аудиторію без обмеження віку.

«Позивний Зеніт. Фільм 1» розповідає про початок війни. Осінь 2014 року. Унікальне явище – авіатори навчились і стали піхотою. Вогнева підтримка ДАП, виведення з позиції ЗРК «Бук», обстріл першої ротації добровольців Повітряних Сил градами у Тоненькому, організація КПП у напрямку Спартак-Авдіївка, взяття полоненого, перший загиблий офіцер Зведеного Загону ПС ЗСУ, емоційно-психологічні враження бійців.

«Позивний Зеніт. Фільм 2». Перша зима війни на передовій, 2014 рік. Боротьба з безпілотниками, ескалація вогневої підтримки ДАП, бої з батальйоном Оплот, який утримував шахту Бутівка, взяття полоненого, загибель другого офіцера, величезна відповідальність і подвиг водіїв на війні.

«Позивний Зеніт. Фільм 3». Утримання позиції «Зеніт» третьою ротацією Зведеного Загону ПС ЗСУ та десантниками в умовах цілковитого оточення після падіння ДАП, ближній бій 22 січня 2015 року, який закінчився відбиттям атаки танкової колони з кількісною перевагою ворога на броні, бойова злагодженість та взаємодія Зведеного Загону та десантників, загибель у бою вояків ЗСУ.

«Позивний Зеніт. Фільм 4». Весна 2015 року. Самовіддана служба молодих медиків четвертої ротації, взаємодія бійців позиції «Зеніт» з батальйоном «Київська Русь», підступний розстріл на Паску п’яти бійців під час масованого обстрілу ворогом позиції «Зеніт», бачення бійцями інформаційної політики держави, злагодженість і братерство між учасниками бойових дій, реабілітація військовослужбовців після фронту.

«Позивний Зеніт. Фільм 5». Літо в окопах 2015 року. Запобігання проникненню на позицію «Зеніт» диверсійно-розвідувальних груп бійцями шостої та сьомої ротацій, боротьба з танковими «каруселями» противника, взаємодія бійців ПС ЗСУ з бійцями ДУК «Правий сектор», бойові дії з противником з боку Спартака і терміналів аеропорту, розмінування позиції та сусідніх населених пунктів, робота «Чорного тюльпану» на території позиції та поряд.