Заступника начальника запорізької колонії впіймали на хабарі

338

Опубліковано: 5 Квітня 2016

У корупційній діяльності викрито першого заступника начальника виправного центру. За умовно-дострокове звільнення засудженого, який мав на це законні підстави, посадовець вимагав і отримав 8 тисяч гривень хабара. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції в Запорізькій області.

За фактом вимагання посадовими особами виправного центру пенітенціарної служби неправомірної вигоди від засуджених прокуратурою Запорізької області відкрито кримінальне провадження ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Виявилося, що чоловік займався хабарництвом протягом тривалого часу. Працівникам Управління захисту економіки Нацоліції знадобилось 2 місяці, аби задокументувати його злочинну діяльність. 43-річний посадовець налагодив механізм здирництва із засуджених грошових коштів. До своєї злочинної діяльності він залучив ще одного “мешканця” виправної установи.

Під час проведення санкціонованого обшуку його службового кабінету та за місцем його мешкання працівники Управління захисту економіки Нацполіції та прокуратури Запорізької області вилучили пластикову картку, номер якої співпадає з тим, на яку здійснювалися перерахування коштів. Також вилучено інші речі, що мають значення для справи. Крім того, у посередника вилучено банківські пластикові картки, ноутбук та телефон, за допомогою яких здійснювалися перерахування грошових коштів на банківський рахунок майора внутрішньої служби.

За вимагання та отримання неправомірної вигоди передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.