Прокуратура розслідує законність вироків судді Олександра Бойка

658

Опубліковано: 22 Серпня 2017

Сьогодні, 22 серпня, у будівлі Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя представники обласної прокуратури вручили підозру судді Олександру Юрійовичу Бойку. Про це повідомляє кореспондент Громадського ТБ Запоріжжя з місця подій.

Суддю підозрюють у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.375 КК – обрання завідомо неправосудного рішення. До зали суду прийшло близько 20 адвокатів, які стали на захист підозрюваного. За словами захисників, суддя приймає рішення на підставі фактів і внутрішнього уявлення, проте наведена стаття означає, що внутрішнє переконання прокурора відрізняється від переконання судді.

«Якщо прокурор суб’єктивно не погоджується з якимось рішенням – він може подати апеляцію. Тут справа стосується трьох рішень, які не були скасовані в апеляції. Питання не в самому судді Бойко, Конституція України гарантує незалежність суду. А така ситуація – це просто тиск на суд і намагання взяти під контроль судову владу», – каже адвокат і депутат Запорізької обласної ради

Сам пан Бойко каже, що його звинувачують у прийнятті трьох рішень. Зокрема, за його словами, 3 березня 2017 року, було прийняте рішення закрити кримінальне провадження з огляду на те, що обвинувачений знаходився під слідством близько шести років, а щодо нього жодних слідчих дій не здійснювалося. 19 квітня 2017 року, було закрито кримінальне провадження – новопризначений прокурор Запорізької області всупереч закону скасував постанову, якою справа була закрита за відсутністю складу кримінального правопорушення.