Запорізького активіста Євромайдану Євгена Гарагулю нагороджено орденом «За мужність»

234

Опубліковано: 19 Лютого 2016

Указом Президента України від 18.02.2016 № 57/2016 за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, орденами «За мужність» III ступеня нагороджено групу учасників Євромайдану, серед яких і запорожець Євген Гарагуля.
бен
Фото з офіційного сайту Президента України
Євген прийшов на запорізький Майдан у перші дні протестів проти згортання режимом Януковича курсу на європейську інтеграцію. У середині грудня приїхав до Києва, приєднався до громадської організації «Михайлівський рух», яка координувала вирішення гуманітарних питань.

У ніч з 18 на 19 лютого 2014 року, коли спецпризначенці штурмували Майдан, Євген разом із друзями утримував барикади біля палаючого Будинку профспілок. По дорозі на короткий перепочинок вони стикнулися з великою групою озброєних молодиків. «Тітушки» рухалися у бік Михайлівського собору та збиралися напасти на польовий госпіталь майданівців.

Хлопці вступили у нерівний бій. Євген Гарагуля отримав вогнепальне наскрізне поранення, потрапив до полону, піддавався жорстоким тортурам. Пройшов лікування в Україні та Німеччині.

Завдяки активісту зберегли життя та здоров’я близько тисячі мирних учасників Майдану, які перебували на лікуванні та відпочинку в Михайлівському соборі.

Нині Євген Гарагуля веде активну громадську діяльність, допомагає родинам Героїв Небесної Сотні та важкопоранених учасників Майдану, українським військовим.

Загалом високі державні нагороди з рук Глави держави отримали 16 Героїв Майдану.
Всього до річниці Революції Гідності високими державними нагородами за відстоювання європейського вибору України, мужність і патріотизм нагороджено 90 активістів Євромайдану.