Запорізький суд виправдав колишнього директора МКП “Основаніє” по справі отримання хабарів

337

Опубліковано: 3 Травня 2017

Жовтневий районний суд визнав невинним колишнього директора МКП “Основаніє” Сергія Бугріма у справі про вимагання хабарів під час ремонту ліфтів. Його виправдано через брак доказів, передає сайт «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, МКП “Основаніє” та ПП “Вира XXI” у грудні 2012 року уклали угоду технічного обслуговування/ремонту ліфтів та диспетчерських систем. Через декілька місяців вони уклали аналогічну угоду вже строком до грудня 2013 року.

Окрім цього, “Основаніє” тоді ж уклало подібну угоду ще й з ТОВ “КП Ліфт”.

Слідство з’ясувало, що директор МКП “Основаніє” Сергій Бугрім вимагав хабар з обох фірм за безперешкодне перерахування коштів за виконані роботи. Так, в період з січня 2013 (з перервою від вересня) по січень 2014 року він отримував від “Вира XXI” 10% від перерахованих фірмі коштів, що у сумі склало 325 тис. грн. Директор ТОВ “КП Ліфт”, у свою чергу, в період з січня 2013 по серпень 2013 року передав Бугріму 172 тис. грн.

У жовтні ж 2013 року директорка “Вира XXI”, не маючи більше грошей для передачі хабарів, звернулась до поліції із заявою про неправомірні дії Бугріма. Там вона отримала мічені 35 тис грн, і у січні 2014 року передала йому їх як хабар у службовому кабінеті. Після цього, Бугріма затримали і провели обшук у кабінеті, у шухляді ж знайшли мічені гроші.

Однак суд вказав, що слідів від мічених коштів на руках Бугріма не виявили. Більше того, мітку, передачу коштів і долучення до цього процесу директора “Вира XXI” розпочали без відповідної постанови прокурора. На наданому слідчими відео щодо фіксування злочину відсутні слова про намагання передати кошти Бугріму за вчинення певних дій, окрім цього, грошей не видно, оскільки він бере купу згорнутих паперів. Зміст самої розмови свідчить про провокацію вчинення злочину Бугрімом, оскільки він спочатку відмовляється від грошей, однак директор фірми продовжує його вмовляти і сама дістає згорнуті папери

Окрім цього, директор “Вира XXI” вказувала, що за власною ініціативою у січні 2014 року приїхала до Бугріма для передачі коштів. Слідство ж не надало суду будь-яких доказів (спілкування по телефону, пояснення свідків та інше) щодо спілкування протягом 2013-2014 рр. Бугріма та директора фірми відносно передачі коштів. До того ж, самі потерпілі вказували слідству, що після припинення передачі хабарів, надходження грошей за виконані роботи на їх рахунки не припинилися.

Тож суд визнав Сергія Бугріма невинним, а також відмовив директорам у стягненні завданої матеріальної шкоди – 268 тис. грн та 480 тис. грн.

Влітку 2015 року Жовтневий районний суд по цій справі вже визнавав Бугріма винним в одному епізоді – отримання хабаря у січні 2014 року, оскільки по всім іншим епізодам доказами слугували лише показання директорів фірм. Тож Бугрім отримав рік умовного терміну. Однак, згодом апеляція відправила справу на новий розгляд, оскільки попередній суд, зокрема, не оцінив докази обвинувачення з точки зору законності та допустимості, а просто перерахував їх у вироці.

ТОВ “КП Ліфт” належить Олександру Пархомчуку, Миколі Ахінько, Юрію Дідюку та Лідії Красницькій.

ПП “Вира ХХІ” належить Володимиру Косякову, з 2014 року фірма знаходиться у стані припинення. Раніше директором фірми була Ірина Ляшенко.