Запорізький митрополит УПЦ МП назвав депутатів коаліції “слугами диявола”

384

Опубліковано: 15 Травня 2017

Запорізький митрополит УПЦ МП Лука назвав авторів законопроекту про статус релігійних організацій “слугами диявола”. Автори документи не приховують, що він направлений проти церкви, керівництво якої знаходиться у країні-агресорі.

Йдеться про законопроект 4511, що містить кілька ключових положень. По-перше, пропонується погоджувати церковних керівників з урядом. По-друге, закон пропонує надати уряду право змінювати статут релігійної організації в разі, якщо доведені факти її співпраці з мілітарно-терористичними угрупуваннями. По-третє, належність особи до релігійної громади має визначати вона сама. Це означає, наприклад, що прихожани церков УПЦ МП зможуть впливати на належність храмів.

Авторами документу є два десятки депутатів здебільшого від Народного фронту. Серед них Олександр Бригінець, Сергій Висоцький, запорізький нардеп від БПП Ігор Артюшенко, Дмитро Тимчук.

“Сегодня, слуги диавола, кричащие о декоммунизации, пошли дальше своих учителей — «неодемократов». Используя их методы давления на Церковь, они предлагают принять новые законопроекты, направленные на разрушение молитвенной жизни нашей Матери-Церкви, веками установленного церковно-административного устройства”, – відреагував на законопроект митрополит Лука на офіційному сайті запорізької єпархії.

Усіх своїх вірян він закликав скласти піст та “возложить на себя молитвенный подвиг”.

В Запоріжжі митрополит Лука відомий підтримкою Партії регіонів та оголошеного у розшук “смотрящего” та спонсора партії Євгена Анісімова.