Запорізький митрополит пожалів Україну у програмі пропагандиста Кисельова

411

Опубліковано: 24 Травня 2017

Митрополит Лука, що очолює УПЦ МП в Запорізькій області, з’явився у програмі пропагандиста Дмитра Кисельова на каналі “Россия 1”. Його репліка підсумувала семихвилинний сюжет, присвячений проектам законів щодо обмеження впливу московської церкви в Україні.

«Ничего не гнушаются, но они думают, что что-то у них будет. Ничего не будет. Безумие будет. Жаль только, если мы потеряем нашу прекрасную страну», – пожалівся Лука російській журналістці.

В сюжеті зазначається, що Лука одним з перших почав організовувати протести проти законопроектів. До Києва із Запоріжжя він поїхав на чолі групи вірян на кількох автобусах, аби взяти участь у столичних молитовних стояннях.

Раніше Лука виступ із зверненням, в якому назвав авторів законопроектів “слугами диявола” та “клевретами ворога людства”.

Законопроекти, яким російська пропаганда присвятила так багато ефірного часу, передбачають погодження церковних призначень із органами влади, а також перевірку на причетність до співпраці з терористами. Детальніше роз’яснюємо тут.

Сюжет про церкви починається на 39 хвилині. Лука говорить на 47:35. Обережно, пропагандистський продукт.

Лука (Андрій Коваленко) народився у Харцизьску Донецької області. Був призначений архієпскопом Запорізьким та Мелітопольским у 2010 році. Активно співпрацював з Партією Регіонів та її спонсором у 2011-2013 роках “смотрящим” Євгеном Анісімовим, що нині знаходиться у міжнародному розшуку.