Запорізький мер створив комісію з декомунізації

462

Опубліковано: 23 Грудня 2015

Експертна група об’єднає в своєму складі лідерів громадської думки Запоріжжя. Серед її учасників – видатні вчені, письменники, історики та краєзнавці. Серед них – директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовський, директор Державного архіву Запорізької області Олександр Тедеєв, народний депутат України першого скликання Олександр Білоусенко. Крім того, до її складу запропоновано увійти доктору історичних наук, професору Федору Турченко, доктору історичних наук, професору Георгію Шаповалову та іншим фахівцям.

Члени експертної групи в найкоротші терміни вивчать всі наявні документи з даного питання. На початку січня відбудеться зустріч міського голови з членами робочої групи, де планується затвердити зроблені нею висновки.

За законом у міського голови є час до 21 лютого 2016 року для винесення рішень з питання декомунізації на сесію міської ради.

Тим часом, як пише сайт z-city, запорізькі пенсіонери мають намір врятувати головний пам’ятник Леніну, що розташований на однойменній площі. Як повідомляє видання, сьогодні в соцмережах з’явилося повідомлення про те, що в Запоріжжі створена ініціативна група зі збору підписів проти демонтажу пам’ятника Леніну.

Мета групи – зібрати понад 200 000 підписів і направити їх в ЮНЕСКО для занесення пам’ятника під їх захист, як статуї яке ілюструє важливий етап в історії людства.