Запорізький аеропорт розраховує на фінансову підтримку від держави

228

Опубліковано: 16 Лютого 2016

КП “Запорізькій аеропорт” розраховує підпасти під програму Кабміну з підтримки українських аеропортів. Про це сьогодні, 16 лютого, повідомив запорізький міський голова Володимир Буряк.

“Я написав листа до Кабміну з проханням включити Запорізький аеропорт до програми з підтримки аеропортів України на період до 2023 року”, – повідомив пан Буряк.

Під час зустрічі із представниками КП та авіаперевізників була презентована програма розвитку запорізького аеропорту на період до 2018 року.

За словами міського голови, планується ремонт злітно-посадкова смуги, загальна сума якого сягає 300 мільйонів гривень. Окрім того програмою передбачено будівництво пасажирського терміналу.

В 2016 році на утримання аеропорту з міського бюджету Запоріжжя планується виділити 32 мільйони гривень. Ще 17 мільйонів додатково виділять на будівництво паркану по периметру, модернізацію світлосигнального та радіотехнічного обладнання та на капітальний ремонт.

Нагадаємо, керівництво області попросило у Кабміна 600 мільйонів на запорізький аеропорт.

Як раніше повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, у 2013 році Запорізький аеропорт за ініціативою місцевої влади передали з державної до комунальної власності. У тому ж році затвердили програму підтримки підприємства з фінансуванням в обсязі 2.5 мільйона гривень на рік. Ці кошти йшли в тому числі на забезпечення повного комплексу обслуговування аеропорту – від заправки до харчування пасажирів на борту. За законом, всі ці послуги можуть надавати як саме комунальне підприємство, так і приватні структури. У випадку із Запорізьким аеропортом, найприбутковіші сфери заробітку дісталися приватним фірмам, пов’язаним з нинішім та колишнім керівництвом аеропорту.

Подробиці – у розслідуванні “Аеропорт для двох” від Громадського ТБ Запоріжжя.