Запорізькі журналісти провели фактчегінг слів Буряка

513

Опубліковано: 24 Квітня 2018


Під час місцевих виборів 2015 року, тодішній кандидат на міського голову Запоріжжя Володимир Буряк через підконтрольні ЗМІ в дискусійній статті звернувся до свого основного конкурента – народного депутата Миколи Фролова. Зокрема, згадував про основні проблеми міста і окремо акцентував увагу на реальній вартості ямкового ремонту доріг.

“Знаете ли ви, господин народный депутат Фролов, что фактическая стоимость ямочного ремонта в 2015 году составила 390 гривен за 1 квадратний метр? Рыночная же стоимость составляет 120 гривен. Разница – 275 гривен. В чьих карманах оседает 239% прибили от ремонта дорог города? При этом качество проведенного ремонта дорог ужасное”, – йдеться у зверненні Буряка.

З огляду на критичну ситуацію зі станом доріг в Запоріжжі сайт Дій провів фактчекінг слів Буряка. За основу взяли замовлення на поточний середній ремонт доріг (ямковий) та площу цього ремонту.

Виявилося, у 2015 році вартість робіт коштувала в середньому 145 грн/кв. м.; відразу після обрання міським головою Володимира Буряка у 2016 році – 127 гривень. Але все кардинального змінилося у 2017 році. Тоді вартість відразу підскочила більш ніж вдвічі – до 350 гривень. При цьому, на 2018 рік тендер нині йде, але очікувана вартість цих робіт – 570 гривень за квадратний метр. При цьому, всі роботи виконує КП “Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів”.