Запорізькі депутати не готові відмовитися від автопарковок на вул. Перемоги на користь велодоріжок

223

Опубліковано: 2 Червня 2016

Вчора, 1 червня, члени постійної депутатської комісії з питань життєзабезпечення міста не підтримали проект запорізьких активістів щодо облаштування велодоріжок на вулиці Перемоги. Головною причиною стала необхідність прибрати автомобільні парковки з проїзної частини.
На черговому засіданні було висунуто спільний проект Сергія Винника, представника ГО “Запоріжжя велосипедне”, та голови ГО “Свідоме місто” Олексія Добрякова під назвою “ВелоПеремога”.

Проект передбачає облаштування велодоріжок уздовж вулиці Перемоги. Зазначимо, від початку розглядалося чотири можливі центральні вулиці міста: проспект Соборний, вулиця Правди, вулиця Перемоги і вулиця Незалежної України. В соціальних мережах було проведено голосування серед запоріжців, де найбільше голосів отримав проспект Соборний. Але активісти пішли на поступки владі і обрали вулицю Перемоги, тому що її легше і дешевше облаштувати. Орієнтований бюджет проекту складає 2,81 млн гривень.

13348827_508358779358407_245495643_n

Проектом пропонується зміщення смуг дороги, де на місці автомобільних парковок передбачається облаштувати велосипедні доріжки.

Активісти зазначають, що запоріжці матимуть багато привілегій, а саме:
– безпеку для велосипедистів;
– зниження ДТП в цілому на 20 %;
– перерозподіл велотраффіка;
– збільшення популярності велотранспорту як такого;
– економія на ремонті 18000 м2 дорожнього полотна;
– поліпшення комерційного потенціалу вулиці за рахунок велосипедистів;
– поліпшення туристичної та інвестиційної привабливості міста;
– поліпшення мобільності городян.

13324055_508358782691740_1573187091_o

Проте, депутати зазначили, що такий проект стане перешкодою для водіїв. За словами членів комісії, вони не готові відмовитися від автомобільних парковок на користь велодоріжок. Бо, на їх думку, це завдасть незручностей автомобілістам. Насамкінець депутати дали активістам час на доопрацювання проекту.

Організатори, в свою чергу, наголошують, що просуватимуть і надалі свій проект, доки місцева влада не його не підтримає.