Запорізькі бібліотеки залучають нових читачів тренажерною залою, коворкінгом і книжковим двориком

356

Опубліковано: 13 Липня 2016

Не книгами єдиними. Запорізькі бібліотеки поступово переходять на новий рівень роботи. Так, на базі трьох бібліотек нашого міста наразі втілюються цікаві проекти. Незабаром тут можна буде не лише читати, а й оздоровлюватися, працювати та розважатися.

Бібліотека ім. Марка Вовчка
(Шевченківський р-н, вул. Автобусна, 9)

У запорізькій бібліотеці ім. Марка Вовчка з квітня поточного року читачі безкоштовно розминаються на тренажерах та оздоровлюються. В окремій залі встановлено шість тренажерів, на яких одночасно можуть тренуватися три особи.

Як розповідають бібліотекарі, найчастіше тренажерну залу відвідують жінки, одна з яких вже встигла схуднути на 10 кілограм.

«З моменту встановлення тренажерів кількість відвідувачів бібліотеки майже не збільшилась, зате зросли імідж і популярність», − зазначила завідуюча бібліотеки Марія Федосенко.

Аби скористатися послугами тренажерної зали необхідно надати довідку від лікаря. У ній має бути вказано, що у людини намає протипоказань до фізичних навантажень.

Режим роботи:
9:00 – 19:00, з вівторка по суботу.

Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека
(пр. Соборний, 142)

У Запорізькій обласній бібліотеці (колишня ім. Горького) вже наступного місяця запрацює безкоштовний коворкінг-центр. Окрема зала на четвертому поверсі бібліотеки вміщує близько тридцяти осіб. Поки координатори проекту чекають на апаратуру, техніку та готують приміщення. Передбачається, що на початку коворкінг матиме розкладні меблі, 12 ноутбуків, фототехніку, проектор та міні-кухню.

Відвідувачі коворкінгу матимуть змогу працювати, користуватися Інтернетом, грати у міні-гольф, ходити на курси фотомистецтва, комп’ютерної грамотності, відвідувати різноманітні майстер-класи, кіноклуби, літературні вечори та ін.

Щоб потрапити до коворкінгу необхідно мати при собі читацький квиток. Його вартість складає 20 грн.
На початку коворкінг працюватиме за графіком бібліотеки.

Режим роботи:
09:00 – 19:00, з неділі по четвер;
09:00 – 17:00, п’ятниця – субота.

Згодом коворкінг розширить свою роботу до 21-ї години.

Запорізька обласна бібліотека для юнацтва
(пр. Соборний, 212)

Біля Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва на початку наступного року планують відкрити книжковий дворик. Так, на прибудинковій території бібліотеки, замість кущів та буряну з’являться квіти, мала сцена, стілізовані лави та полички для книг.

За словами бібліотекарів, місцева влада пообіцяла забезпечити майданчик світлом, а ввечері за арт-об’єктами спостерігатиме патрульна поліція, аби уберегти їх від вандалів.

Проект планують втілити до грудня поточного року, аби вже навесні порадувати тутешніх мешканців і читачів бібліотеки книжковим двориком.

Режим роботи поки обговорюється.

Усі три проекти реалізуються на грантові кошти. Їх нововведення свідчать про те, що поняття бібліотеки, як місця збору книжок залишається позаду, попереду – сучасна бібліотека – місце, де збирається громада.

Іра Ярко