Запорізькі активісти вимагали посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, – відео

240

Опубліковано: 5 Квітня 2017

Вчора, 4 квітня, запорізькі зоозахисники мітингували під стінами ОДА в підтримку законопроекту №5119-1, що посилює кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Законопроект пропонує ввести зміни в закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, в кодекс України про адміністративні правопорушення та до Кримінального кодексу України.

Зокрема, автори законопроекту пропонують змінити статтю 299 “Жорстоке поводження з тваринами” Кримінального кодексу, відповідно до якої знущання над тваринами карається арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років. Згідно із законопроектом, ті ж самі дії, здійснені в присутності малолітніх, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий термін.

Також пропонується включити до Кримінального кодексу України норму, згідно з якою дії, пов’язані з жорстоким ставленням до тварин, вчинені з особливою жорстокістю або призвели до загибелі, або в результаті яких тварини стали каліками, вчинені групою осіб, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Ввечері 4 квітня Верховна Рада України підтримала законопроект у першому читанні.