Запорізька влада блокує створення наглядових рад при комунальних підприємствах

553

Опубліковано: 9 Листопада 2017

Влітку 2016 року були внесені зміни до законодавства, які передбачили створення при комунальних підприємствах наглядових рад. Їх завдання полягає в контролі і спрямуванні діяльності керівника підприємства. Конкретний перелік повноважень наглядових рад, як і порядок їх створення, мали затвердили місцеві ради.

Так, у відповідному законі була прописана саме рекомендація місцевим радам у шестимісячний строк ухвалити необхідні рішення, задля створення наглядових рад. Цей термін минув у грудні 2016 року і до сих пір комунальні підприємства Запоріжжя керуються в ручному режимі. Про це повідомляють активісти Центру громадського контролю “Дій!”

Прийняття необхідних рішень для створення наглядових рад у Запорізькій міській раді ініціювала опозиція, а саме голова фракції “БПП-Солідарність” Олександр Константинов. Втім, його проект рішення щоразу не знаходив підтримки у залі – “ЗА” виступали лише демократичні сили.

“Ми декілька разів подавали проект рішення зі змінами, але підтримали його тільки демократичні фракції. Комунальні підприємства належать громаді, але не виконавча влада, не міський голова не хочуть створити інструмент впливу для громадськості та депутатів демократичних фракцій на комунальні підприємства. Я спілкувався з представниками більшості – вони категорично проти створення наглядових рад “, – прокоментував ситуації Константинов. А сподіватися на якість і прозорість роботи запорізьких комунальних підприємств за відсутності наглядових рад марно.

Так, із майже трьох десятків комунальних підприємств шість очолюють люди, з одною сферою впливу – від керівництва комбінату Запоріжсталь.

Так, КП “Водоканал” очолює Олексій Нікіфоров. Раніше працював керівником ТОВ «Метінвест-СМЦ» в Кривому розі
Концерн “Міські теплові мережі” очолює Олександр Грек. Раніше працював головним енергетиком ПАТ «Запоріжсталь».
КП “Наше місто” очолює Олександр Ніколаєнко. Раніше працював головним енергетиком відділу головного енергетика заводоуправління ПАТ «Запоріжвогнетрив» (входить в групу Метінвест). Депутат міської ради від Опозиційного блоку.
КП “Центр управління інформаційними технологіями” очолює Юрій Орєшкін. Раніше – начальник управління інфраструктурних систем ПАТ «Запоріжсталь». Депутат міської ради від Опозиційного блоку.
КП «Редакція газети «Запорозька Січ» очолює Володимир Рибальченко. Працював в передвиборчому штабі Володимира Буряка і пізніше в прес-службі новообраного мера
КП “Муніципальна телевізійна мережа” очолює Дмитро Веліканов. Більше 10 років до цього працював на телерадіокомпанії ТВ-5, якою володіє “Запоріжсталь”.