Запорізька область потрапила в четвірку кращих за спроможністю громад

152

Опубліковано: 3 Липня 2017

За рейтингом об’єднаних територіальних громад, Запорізька область посіла четверте місце за якісним показником ОТГ. Так, об’єднані громади визнано спроможніми.

Рейтинг оприлюднило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Запорізьку область обігнали лише Хмельницька, Житомирська і Чернігівська. Рейтинг готували на основі чотирьох показників: – Кількість ОТГ – Площа ОТГ – Територіальні громади, що об’єдналися – Кількість ОТГ, що об’єдналися з чисельністю менше 5 тисяч осіб За словами заступника голови Запорізької ОДА Зінаїди Бойко, тенденції свідчать про бажання людей і надалі об’єднуватися:

– На кінець минулого року у нас в області вже є 24 об’єднаних громади. Це свідчить не лише про інтерес людей на місцях, а й про те, що люди бачать реальні історії успіху в інших районах, де громади досягли певних результатів, – повідомила пані Бойко.

Директор Запорізького ВП “Центр розвитку місцевого самоврядування” Олександр Свистун зазначив, що за дослідженням, громади покривають вже майже 47 відсотків території регіону: – Однак в статистику навіть не включали площю міст обласного значення. Наразі можемо констатувати що в нас є лише два проблемних райони – Михайлівський і Приморський. Однак, вже цього тижня буде засідання робочої групи з урегулювання цього питання.