Запорізька обласна лікарня отримала нову ендоскопічну систему від Уряду Японії

313

Опубліковано: 25 Квітня 2017

Міністерство охорони здоров’я України підтвердило прибуття в Україну шести найсучасніших ендоскопічних систем в рамках грантової допомоги від Уряду Японії. Про це повідомляється на сайті Кабміну.

Ендоскопи фірми Olympus, кожен з яких містить гастроскопічну та колоноскопічну відеосистеми з відповідними допоміжними засобами. Один із таких приладів прибув до Запорізької обласної клінічної лікарні та наразі в процесі інсталяції. 20 та 21 квітня у Києві відбулись тренінги для лікарів, які користуватимуться обладнанням.

Влітку цього року до ЗОКЛ прибуде цифрова рентгенівська система виробництва фірми Toshiba, цей апарат також наданий безкоштовно Україні від Японії.

Загальна вартість грантової допомоги, наданої Японією, складає 350 млн японських єн (приблизно 3 млн доларів США). Ця сума включає придбання медичного обладнання, а також відповідне пакування, страхування, інспекції, транспортування в Україну, митне оформлення, доставку в лікарні, монтаж, введення в експлуатацію та послуги з навчання персоналу.