Запорізька бюджетна організація відмивала мільйони гривень через конвертаційний центр

197

Опубліковано: 6 Січня 2016

Оперативники Головного управління ДФС у Запорізькій області накрили конвертаційний центр, що протягом 2015 року пропустив крізь себе понад 100 млн гривень.

Для прикриття злочинної діяльності порушники створили та зареєстрували низку транзитно-конвертаційних установ. Вони надавали послуги реальним підприємствам, переводячи безготівкові кошти у готівку, а також використовувались для вчинення фіктивних фінансово-господарських операцій.

За словами першого заступника начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Сергія Кучерова, кошти від підприємств надходили на рахунки установ центру у вигляді оплати за різноманітні роботи та послуги, які відбувались лише на “папері”. Далі ці гроші конвертувались за допомогою чекових книжок у готівку, близько 10-12% лишались установам в якості фінансової винагороди. Зняття грошей відбувалось через банківське відділення у Запоріжжі.

Встановлено, що основним замовником послуг конвертаційного центру є компанія – розпорядник бюджетних коштів. Її назву у фіскальній службі наразі не розкривають.

Під час обшуків оперативники знайшли та вилучили майже 1,1 млн гривень, на банківських рахунках заарештовано майже 85 тис. гривень. Окрім того, виявлені первинні бухгалтерські та установчі документи підприємств, тіньова бухгалтерія, комп’ютерна техніка, а також печатки фіктивних фірм.

Досудове розслідування триває, вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків.