“Запоріжжяобленерго” пропонують фінансувати з місцевих бюджетів

292

Опубліковано: 16 Листопада 2016

Кошти для підтримки роботи ПАТ “Запоріжжяобленерго”, що оголосило страйк, пропонується залучати з місцевих бюджетів. Про це йшлося у пропозиції за підсумками наради, яку проводили представники “Запоріжжяобленерго”, Національної комісії з енергетики (НКРЕ) та місцевої влади.

Крім того, голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль закликав НКРЕ призупинити дію так званого “нульового алгоритму”, через який на рахунках “Запоріжжяобленерго” не залишається коштів на виплату зарплат та підтримку діяльності. Про це повідомляє прес-служба Запорізької ОДА.

Водночас Бриль зазначив, що ситуація на “Запоріжжяобленерго” склалася через борги великих підприємств. Найбільше з них ЗДП “Кремнійполімер”, що заборгувало за електрику 136 мільйонів гривень. Загалом очільник ОДА виділив 12 великих боржників та доручив звернутися до ГУ ДФС у Запорізькій області з метою вивчити їхню фінансову діяльності.

Що відбувається на “Запоріжжяобленерго”

28 жовтня трудовий колектив підприємства анонсував страйк. Головна його вимога – скасування “нульового алгоритму” розрахунків, в результаті якого “Запоріжжяобленерго” не може сплачувати зарплатню працівниками на протязі останніх двох місяців.

Алгоритм встановлює НКРЕ. Її керівництво стверждує, що “Запоріжжяобленерго” свідомо та штучно створює критичну ситуацію напередодні виставлення на приватизацію 60 відсотків державної частки підприємства.

Що означатиме страйк на “Запоріжжяобленерго”, – ефір

Ще 40 відсотків “Запоріжжяобленерго” належать офшорним компаніям, які пов’язують з Ігорем Коломойским, Костянтином Грігорішиним, та Ігорем Суркісом.

НКРЕ стверджує, що “Запоріжжяобленерго” недостатньо ефективно працює з боржниками. Наприклад, боргу Запорізького титано-магнієвого комбінату вистачило б, щоб погасити 7,3 місячних фондів зарплат.

Працівники “Запоріжжяобленерго” вже провели пікети НКРЕ у Києві. Страйк має розпочатися 18 листопада.