Опубліковано: 3 Травня 2017

«Інститут соціально-економічних досліджень» на основі статистики кримінальних правопорушень та опитування мешканців міст склав рейтинг безпечності обласних центрів України. Запоріжжя посіло в рейтингу останню сходинку, ставши найнебезпечнішим містом країни.

Також, до п’ятірки аутсайдерів потрапили Кропивницький, Київ, Севєродонецьк та Миколаїв.

Натомість найбільш безпечним обласним центром України визнано Хмельницький, одразу за ним йдуть Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ.

Опитування виявило і цікаві парадокси.

Наприклад, у туристично привабливому Львові зареєстровано понад 200 кримінальних правопорушень на 10 тис. населення, однак безпечно почуваються понад 65% городян.

В той час як у прифронтовому Маріуполі злочинність одна з найменших у країні (32 злочини на 10 тис. населення), проте лише 41% респондентів почуває себе у безпеці, повідомляє “Українська правда. Життя”

За словами експертки з макроекономічної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Крістіни Аврамченко, сприйняття громадянами рівня безпеки у місті може відрізнятись від об’єктивних даних про стан безпеки через те, що на сприйняття впливає низка чинників, серед яких близькість до зони бойових дій, рівень освітлення на вулицях, присутність в інформаційному полі міста даних про заходи безпеки або правопорушення, оцінка роботи правоохоронних органів тощо.