Запоріжжя увійшло до антирейтингу з легкості ведення бізнесу

417

Опубліковано: 11 Вересня 2017

Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка українських підприємців презентували рейтинг Doing Business для регіонів у якому Запоріжжя посіло четверте з кінця місце. Про це повідомляє «Економічна правда».

Експерти адаптували методологію Світового банку та опитали сотні вітчизняних підприємців. За основу взяли п’ять напрямків взаємодії бізнесу із владою:

Одержання дозволів на будівництво – як швидко та наскільки дешево можна пройти необхідні для будівництва стандартного складу дозвільні процедури.

Оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості – як швидко та наскільки дешево можна пройти необхідні процедури для оформлення права власності чи права користування земельною ділянкою під об’єктом нерухомості.

Приєднання до електромереж – витрати, час, кількість необхідних контактів та розрахункові показники НКРЕУ щодо вартості проведення та підключення до електромереж.

Створення підприємства – швидкість та вартість створення товариств з обмеженою відповідальністю у кожному обласному центрі.

Сплата місцевих податків – рішення місцевих органів влади в обласних центрах, які встановлюють ставки місцевих податків.

Основними критеріями оцінювання стали гроші та час, що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість візитів до органів влади.

За словами віце-президента Спілки українських підприємців, керуючого партнера Baker Tilly Ukraine Олександра Почкуна, регіональні органи влади та органи місцевого самоврядування можуть створити більш комфортні умови для ведення бізнесу, і тим самим мотивувати підприємців переїжджати в ці міста або створювати бізнес в них.