Запоріжжя посіло 64 місце у рейтингу прозорості міст України

348

Опубліковано: 19 Липня 2017

Запоріжжя демонструє відносну прозорість сфери інформації про роботу органів місцевої влади, а також закупівель. Утім місто є абсолютно закритим стосовно соціальних послуг і комунального майна. Такі результати дозволили Запоріжжю посісти 64 місце у рейтингу прозорості сотні міст України і отримати 26 балів зі 100 можливих. Дослідження було проведене українським представництвом глобального руху Transparency International спільно з Інститутом Політичної Освіти.

Про це Громадському ТБ Запоріжжя повідомили організатори.

Найзакритішою у Запоріжжі виявилася сфера соціальних послуг – 0 балів. У відкритих джерелах немає навіть переліку установ соціальної допомоги, вже не кажучи про надання цими органами електронних послуг та звітування про надану допомогу. Також залишають бажати кращого сфера житлової політики, комунального майна, професійної етики та конфлікту інтересів. Всі вони отримали менше 1 балу.

Найкраща ситуація у місті спостерігається у сфері інформації про роботу органів місцевої влади (4,9 балів), бюджетуванні та контрактах, у закупівлях (3,8 балів), а також у сфері доступу та участі (2,5 бали).
«Проблема Запоріжжя в тому, що міська влада тут воліє дистанційно спілкуватися з громадськістю. Пасивний доступ до публічної інформації нібито покращили. А при цьому влада демонструє повне небажання до співпраці з громадськістю. Вирішення всіх важливих питань відбуваються без участі незалежних громадських активістів», – каже голова правління ГО «Народний Захист» Наталія Заболотна.

«На жаль, обласний центр набрав меншу кількість балів, ніж 3 міста районного значення. Всі вони в чомусь виявилися кращими за Запоріжжя. Наприклад, у Бердянська дуже зручний для користувачів сайт, і на ньому легко знайти всю потрібну інформацію. В Енергодарі добре розвинена сфера закупівель, а в Мелітополя – освіта», – зазначає представниця ТІ Україна.

Презентація проекту «Розбудова прозорості в містах України»