«Запоріжсталь» програла суд на 19 мільйонів доларів віргінській компанії

519

Опубліковано: 11 Жовтня 2017

Запорізький районний суд Запоріжжя 12 вересня дозволив віргінській компанії Versura Holdings примусово стягнути з металургійного комбінату “Запоріжсталь” 19,4 млн доларів.

Про це свідчать матеріали суду, передає видання «Новое время» з посиланням на Українські Новини.

У листопаді 2016 року Сбербанк Росії поступився компанії Versura Holdings Ltd. (Британські Віргінські о-ви) правом вимоги до Ростовської вугільної компанії (РУК, Ростовська обл., Структура Запоріжсталі).

Заборгованість Ростовської вугільної компанії (РУК) перед Сбербанком становила 3,4 млрд руб (близько $56 млн), тоді як Versura викупила її за 1,1 млрд руб (близько $18 млн).

РУК була створена «Запоріжсталлю» в 2006 році для будівництва шахти Бистрянська 1-2 в Ростовській області. На будівництво шахти компанія взяла у Сбербанку три кредити.

В процесі будівництва з’ясувалося, що в зв’язку зі складними гірничо-геологічними умовами на цій ділянці надр вимагали проведення не передбачених проектом робіт зі збільшенням обсягу інвестицій до 11,9 млрд руб (близько $189 млн).

У зв’язку з цим у квітні 2012 року Сбербанк прийняв рішення про припинення кредитування, і будівництво Бистрянської шахти було припинено.

У квітні 2015 року Ростовська вугільна компанія була оголошена банкрутом.