«Запоріжсталь» підозрюють в ухиленні від 28 мільйонів податків через фірми Курченка

173

Опубліковано: 4 Лютого 2016

Як повідомляє портал “Наші.Гроші Запоріжжя”, слідчі не змогли отримати тимчасовий доступ до документів ВАТ “Запоріжсталь” стосовно відносин з декількома контрагентами в справі про ухилення від сплати податків. Відповідну ухвалу прийняв Орджонікідзевський районний суд 21 грудня.

Як зазначено в матеріалах справи, у 2015 році спеціалізована державна податкова інспекція провела перевірку діяльності ВАТ “Запоріжсталь” за період з липня 2012 року по грудень 2014 та встановила ухилення від сплати податків на 27,98 млн. Гривень під час взаємовідносин із ТОВ “ГазУкраїна – 2020”, ТОВ “Українська нафто-газова компанія”, ПП “Промгазстрой”, ТОВ “НК Артеміда Трейд”, які мають ознаки фіктивності.

Але суд відмовив слідчим в проханні надати доступ до документів щодо взаємовідносин “Запоріжсталі” з цими фірмами, опираючись, головним чином, на постанову Окружного адміністративного суду від жовтня 2015 року, якою скасовано спірні повідомлення-рішення податківців за позовом “Запоріжсталі”. Хоча рішення суду не набрало законної сили, суд вказав на передчасність клопотання слідчих про надання доступу до документів.

Вказаною постановою суд визнав правильність оформлення бухгалтерських документів по взаємовідносинам “Запоріжсталі” з фірмами. Також суд не взяв до уваги судові рішення про визнання постачальників комбінату фіктивними, які створенні для надання видимої законності фінансовим операціям, оскільки вони також не набрали законної сили і не стосуються Запоріжсталі безпосередньо. До того ж, суд заперечив позицію податківців про відсутність фактичних поставок на металургійний комбінат.

ТОВ “ГазУкраїна – 2020” і ТОВ “Українська нафто-газова компанія” контролювалися Сергієм Курченком. В березні 2014 року його оголосили в розшук за підозрою у розкраданні майна державного ВАТ “Укргазвидобування”. Через місяць СБУ повідомила про завдання збитків державі підконтрольними Курченку компаніями на суму 4 млрд. грн. Нині він переховується у Москві.

Нагадаємо, що ВАТ “Запоріжсталь” входить до групи Метінвест Ріната Ахметова. Головний інженер комбінату Володимир Буряк став міським головою Запоріжжя за результатами місцевих виборів 2015 року.