Запоріжанка звинувачує “ритуальників” у знесенні могили її матері, ті – стверджують, що могили не було, – відео

412

Опубліковано: 8 Червня 2017

В квітні цього року мешканка Запоріжжя Лілія Клименко не знайшла могили своєї матері на Капустяному цвинтарі. За її словами, насип над могилою було зрівняно із землею невідомими, а величезний дерев’яний хрест – зник. Більш того, майже на тому місці, де знаходиться поховання, встановили чужий надгробок, а на місці самої могили – лавку і стіл. Півтора місяця жінка веде перемовини із адміністрацією Капустяного цвинтара. Свідчення співробітників кладовища і КП “Запорізька ритуальна служба” протягом цього часу, за словами Лілії, змінювалися не раз.

“Спочатку мені казали, що там ніякої могили не було і що я, мабуть, не змогла знайти вірне місце поховання. Після того, як ми звірили дані в паспорті захоронення і реєстраційному журналі, “ритуальники” спочатку вибачилися за недбалість, а потім перевели стрілки на родичів похованої поряд людини – мовляв це вони без дозволу зрівняли могилу і поставили на її місці стіл і лаву, – розповідає жінка.

Журналісти Громадського ТБ Запоріжжя побували на цвинтарі. Наразі картина виглядає наступним чином: на місці, де за словами пані Клименко похована її матір, досі стоять лава і стіл, поряд – новий гранітний надгробок сторонньої людини, а з права від нього – імпровізована могила з хрестом і… табличкою з хреста Ліліної мами.

Жінка стверджує, що хрест з табличкою встановили на місці поховання сторонньої людини співробітники КП “Ритуальна служба”, адміністрація цвинтара ж каже, що жодного відношення до імпровізованої могили не має.

Керівництво КП “Запорізька ритуальна служба” має свою версію. За словами заступника начальника КП Дмитра Скипенка, Лілія Клименко забула, де похована її матір. Посадовець впевнений, що могила матері знаходиться саме там, де наразі встановлено хрест. Пан Скипенко повідомив, що те, яки виглядає могила зараз – заслуга комунальників. Саме вони встановили хрест з табличкою і зелений каркас зі штучної зелені.

Те, що матір Лілії була похована саме на тому місці, де зараз стоять лава і стіл, підтверджує і друг родини, депутат Запорізької міськради Олег Германюк.

“У 20018 році я був на похороні. Потім був на могилі у 2014-ому році. В 2015-2016 роках не був, а от тепер бачу це”, – вказує рукою на лаву і стіл пан Германюк.

Сьогодні, 8 червня, Лілія Клименко написала заяву до поліції. За день до цього заяву до поліції написали самі “ритуальники”. Далі справою займатимуться правоохоронні органи.