За отруєних на Запоріжжі дітей автовців могли стягнути 2 мільйони, але всупереч закону прибрали цей пункт із договору

459

Опубліковано: 30 Січня 2018

Господарський суд Запорізької області відмовив Департаменту соцполітики Дніпровської міської ради у стягненні компенсації з санаторію “Лазурний” (м. Бердянськ) за отруєних дітей, оскільки вказаний пункт сторони змінили і нечітко прописали. Про це повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, Департамент соцполітики Дніпровської міської ради та ПАТ “Приазовкурорт” уклали угоду на закупівлю послуг закладів оздоровлення та відпочинку для дітей учасників АТО. Загальна вартість договору становила 3 млн грн.

Однак, вже під час відпочинку, у закладі виник спалах гострої кишкової інфекції і щонайменше 18 дітей опинилися в ізоляторі. За результатами перевірки встановили, що на харчоблоці персонал працював без проходження медичного огляду та допуску до роботи, для харчування використовувалася молочна продукція з вичерпаним терміном придатності. Сам заклад працював без дозвільних документів, оскільки не пройшов атестацію.

З огляду на це, Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради звернувся до суду із позовом про стягнення неустойки на суму 141 тис. грн (20% вартості неякісних послуг).

Однак, суд позов не задовольнив. Так, хоча в тендерній пропозиції прописувався розмір неустойки у вигляді 70% від загальної суми договору, але всупереч закону (умови договору і пропозиції не повинні відрізнятися від кінцевих домовленостей) сторони уклали угоду, у якій санаторій не ніс конкретної відповідальності за надання неякісних послуг. Окрім цього, департамент міг перевірити надану “Приазовкурорт” інформацію на тендер (зокрема, про проходження атестації закладом), але не зробив цього. Також замовник не скористався правом перед укладанням договору обстежити умови оздоровлення в санаторії.

У справі окремо вказувалося, що ПрАТ “Приазовкурорт” після перемоги звернулося до департаменту із пропозицією не включати до договору положення про неустойку у розмірі 70%. Послуги з харчування в санаторії надавало ТОВ “УКТЦ” (хоча, відповідно до договору, “Приазовкурорт” зобов’язувалося робити це особисто).

За підробку документів на вказаному тендері суд декілька місяців тому звільнив від покарання по амністії колишнього директора “Клінічний санаторій “Лазурний” Людмилу Запорожець.

ТОВ “УКТЦ” належить Сергію Боровику. Суд визнав його винним за порушення санітарних норм по вказаній справі та оштрафував на 1,7 тис. грн, але потім звільнив від покарання за амністією. Вказувалося про поширення інфекції на 46 дітей. Також із 18 робітників харчоблоку – 14 надали медичні книжки, із них у 3-х осіб відсутній медичний огляд.
Майже 100% акцій ПрАТ “Приазовкурорт” належить ПрАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”.