За останні три роки збитки КП “Водоканал” склали сотні мільйонів гривень

292

Опубліковано: 29 Грудня 2015

Сьогодні, 29 грудня, були оприлюднені проміжні результати незалежного аудиту, який було проведено на запорізькому комунальному підприємстві “Водоканал”. Згідно його результатів за останні три роки загальні збитки КП склали 270 млн. грн. Про це повідомив мер міста Запоріжжя Володимир Буряк. За його словами, основними дірами для вимивання бюджетних коштів стали непрозорі тендери та неефективна робота менеджменту.

“Через неефективне керівництво підприємство втратило біля 190 млн гривень, а через сумнівні корупційні схеми – 80-82 млн гривень, а це все разом близько 20% міського бюджету Запоріжжя. Якщо порахувати цю сумму на всіх мешканців міста, то це близько 550 гривень на всіх запоріжців – від малих до дорослих,” – зазначив В. Буряк.

54

Як розповів один з аудиторів Kregston GCG Святослав Эвремов, 3 млн гривень втратили лише на закупівлі неякісних труб. Ще 6.4 млн грн витратили на купівлю вугілля яке зникло. Також всі два роки закупівля палива та обладнання для підприємства проводилася за завищеними цінами та у невідомих постачальників. Так, на перевезеннях, підприємства втратило 7 млн грн.

Рекордними для запорізького комунального підприємства стали і втрати води. В той час коли в інших містах вони ледве сягають 30%, у КП “Водоканал” показчик втрат перевищує 40%.

4387589

Як відомо, 7 грудня, команда аудиторів з міжнародної аудиторської компанії Kreston GCG почала перевірку запорізького КП «Водоканал». Комплексний аудит торкнувся операційної та фінансової діяльності підприємства. За словами представників аудиторської компанії Kreston GCG перевірка коштувала їм 20 тисяч 40 гривень і була сплачена з бюджету самого комунального підприємства.

Наразі аудиторська перевірка триває. Це лише попередні результати. Також аудит проходить у КП “Основаніє”, “Міські теплові мережі” та УКС.

Володимир Буряк пообіцяв після оприлюднення остаточних результатів аудиту передати документи до прокуратури.