За два місяці система ProZorro заощадила 1,5 млн грн бюджетних коштів

233

Опубліковано: 13 Липня 2016

За два місяці роботи системи ProZorro 26-ти комунальним підприємствам, установам та закладам Запорізької області вдалося зменшити видатки бюджетних коштів майже на 25% від початкової вартості робіт та послуг. Про це повідомляє прес-служба Запорізької облради.

Так, за попередніми даними, в травні сума економії при закупівлі товарів, робіт і послуг склала 667 тис. грн, в червні – 910 тис. грн.

Найбільші заощадження – на продуктах харчування. За два місяці розмір зекономлених коштів склав близько 650 тис. грн, ще 360 тис. грн вдалося заощадити на обладнанні. Крім того, 145 тис. грн економії отримали комунальні заклади, підприємства і установи на матеріалах та послугах.

Читайте: ProZorro, але повільно: як впроваджується система держзакупівель у Запоріжжі

– Ефективність нової системи вже оцінили 26 комунальних підприємств, закладів і установ. Для обласного бюджету це дало більше 1,5 млн грн економії. Сподіваємось, що після офіційного старту майданчика Prozorro в серпні поточного року громада Запорізької області матиме ще кілька «бонусних» мільйонів гривень, – висловив оптимізм перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Нагадаємо, Запорізька область достроково перейшла на закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти через електронну систему ProZorro. За Законом, система ProZorro стане офіційним майданчиком для проведення тендерів для всіх замовників товарів і послуг в Україні з 1 серпня 2016 року. Натомість виконавчий апарат Запорізької обласній раді та комунальні підприємства, установи та заклади обласної ради використовують електронну систему ProZorro для закупівлі товарів, робіт і послуг, які здійснюються за кошти обласного бюджету, вже з 1-го травня 2016 року.