З наступного року до коледжів та технікумів прийматимуть лише з повною середньою освітою

170

Опубліковано: 19 Лютого 2016

Як зазначають в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, цього року вступна кампанія до вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації відрізнятиметься від попередніх років: зарахування у заклад відбуватиметься в одну хвилю. Крім того, відповідно до законодавства, прийом учнів до технікумів чи коледжів для здобуття вищої освіти на базі 9-ти класів здійснюватиметься останній рік. Надалі абітурієнтів прийматимуть лише після отримання повної середньої освіти. Також для вступу на спеціальність «молодший спеціаліст» цього року документи мають подаватися лише в паперовому вигляді.

Ще одне важливе нововведення стосується сільської молоді. Раніше майже половина жителів сіл вступала до навчального закладу за цільовим спрямуванням, тепер їх відмінили. Кількість пільгових місць для вступу поза конкурсом також обмежена – замість 20% залишилось лише 5%. Такі зміни, на думку фахівців, створять рівні умови для всіх абітурієнтів, зазначили в Департаменті.

Також відтепер випускники коледжів мають право вступати до вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівня акредитації не лише на споріднені, а й на інші спеціальності після складання фахових випробувань.