Європейський інвестиційний банк профінансував інфраструктурні проекти на сході України на суму 200 млн євро

159

Опубліковано: 19 Грудня 2016

16 грудня 2016 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон), підписав Угоду про співробітництво щодо надання технічної допомоги з метою сприяння оптимальному використанню Надзвичайної кредитної програми для відновлення України обсягом 200 млн. євро. Ця позика має забезпечити своєчасне досягнення очікуваних результатів і ефективне покращення інфраструктури та якості життя населення, постраждалого від конфлікту на сході України.

Згідно з вищезгаданою Угодою про технічну допомогу між ЄІБ та Мінрегіоном, Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) допомагатиме здійснювати контроль за впровадженням фінансованого ЄІБ Проекту з якнайшвидшого відновлення задля підвищення ефективності планування, впровадження і моніторингу проектів із відновлення та розбудови миру, зокрема шляхом розвитку потенціалу щодо підрядної роботи, закупівель, соціальної адаптації та місцевого самоврядування.
З цією метою ПРООН створить регіональну Групу технічної координації у Краматорську та чотири децентралізовані групи технічної допомоги ПРООН у Сєвєродонецьку (Луганська область) і трьох обласних центрах – Харкові, Дніпрі і Запоріжжі, де соціальні служби та інфраструктурні об’єкти зазнають колосального навантаження через масовий приплив внутрішньо переміщених осіб та інші складнощі, спричинені конфліктом.

Перший пакет проектів із якнайшвидшого відновлення у рамках цієї угоди вже затверджений Кабінетом міністрів. Він включає 69 проектів у п’яти східних областях України із загальним бюджетом 21,9 млн. євро. Майже половина цієї суми піде на відбудову медичних закладів, 35% буде виділено на проекти у закладах освіти, 15% буде витрачено на житлові проекти, а 3% – на інші об’єкти соціальних служб. Більша частина проектів впроваджуватиметься у Харківській (21 проект, 8,5 млн. євро), Донецькій (17 проектів, 7,1 млн. євро) та Луганській областях (26 проектів, 3,1 млн. євро). У листопаді було розпочато процедуру закупівель і оголошено перший тендер для Харківської області.

Другий конкурс пропозицій було оголошено у липні 2016 р. За останні три місяці на конкурс було подано майже 1 000 проектів. На даний час близько 830 проектів на загальну суму приблизно 160 млн. євро визнано такими, що відповідають критеріям участі у програмі. Очікується, що перевірка і остаточний відбір буде завершено до лютого 2017 р., невдовзі після чого розпочнуться закупівлі. Згідно з планом, у 2017 р. надійдуть нові проектні пропозиції, що забезпечить повне освоєння вищезгаданої двохсотмільйонної позики.