Як в Запоріжжі працює завод із сортування сміття, – відео

796

Опубліковано: 26 Червня 2017

В селищі Тепличному, що в Шевченківському районі Запоріжжя, розташована одна з найбільших баз прийому та сортування вторинної сировини ПАТ “Запоріжжявторресурси”.

Десятки видів пластика, папір, картон, скло, поліетилен – сюди щодня звозиться до 100 тонн сміття. Працівники вручну сортують вторсировину. Далі все це пресується в тюки та розвозиться на переробку по всій країні.

ПАТ “Запоріжжявторресурси” має 60 пунктів прийому по всій області, 3 бази розташовані в Запоріжжі. За словами менеджера із закупівлі сировини Юрія Голуба, підприємство здійснює самовивіз сміття від 100 кг по місту, та від 1 до 4 тонн по області, залежно від відстані.

“Якщо раніше до наших приймальних пунктів приносили безхатьки, пенсіонери і малозабезпечені, зараз вже багато людей приносять здавати сміття”, – каже Юрій Павлович.

З ПАТ “Запоріжжявторресурси” мають намір співпрацювати засновники екологічного проекту ZPSPACE. Як вже повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, молоде подружжя в орендованому гаражі збирають чуже сміття, аби потім здавати його на переробку.

Ще одни учасники проекту Юля та Іван пропагують сортування сміття на вулицях міста.

В той самий час, щодня на єдиному запорізькому полігоні, площею в 65 футбольних полів, опиняється понад 500 тонн відходів.

Про те, хто дає лад сміттю в Запоріжжі – дивіться спецефір Громадського ТБ Запоріжжя.