Як погода вплине на врожаї фруктів, – коментар аграріїв

349

Опубліковано: 20 Квітня 2017

фото – Тетяна Шувалова

Нинішнє різке похолодання матиме наслідки для фруктових врожаїв в Запорізькій області. В небезпеці черешня, персик та абрикос. Більш пізні яблука, груші та сливи ще не зав’язалися. А зерновим рясні опади підуть лише на користь. Видання Forpost наводить коментар заступника директора обласного Департаменту АПК Олександра Ясинецького.

За його словами, зниження температури не було досить критичним – близько 1 градусу нижче нуля – більшість плодових дерев здатні витримати таку температуру. Проте врожаї черешні, персику та абрикосу все ж знизяться – для їх запилення потрібна суха погода.

Для яблунь, груш, айви та сливи загрози немає, вважає селекціонер та кандидат сільськогосподарських наук Наталя Клочко. Переважна більшість сортів ще не починали цвітіння.Вона додала, що для бджоли, які запліднюють черешню та вишню, не вилітають на засніжені дерева. А от персик та алича є самозапліднюваними деревами. Для них важливо, аби температура під час цвітіння не опускалася нижче 2 градусів морозу.

Нічого не загрожує зерновим культурам, вважають експерти. Навпаки, їм саме не вистачало необхідної вологи. Тому з потеплінням почнеться їх активний зріст.

За діючим прогнозом погоди, найближчі дні Запорізьку область чекає потепління до 10 градусів. Заморозків не передбачається.

Водночас Укргідрометцентр спрогнозував зниження врожаю фруктів по Україні на 30 відсотків цього року.

“Цього року відбулося масове раннє цвітіння абрикосу, деяких сортів вшні, груші. Потім по всій території України відбулися заморозки до 4 градусів морози. Втрати складуть близько 30 відсотків – однозначно. Квітучі плодові дерева постраждають найбільше у західних та півничних областях”, – наводить слова агрометеорологічного відділу Укргідрометцентру Тетяни Адаменко “Дзеркало тижня” з посиланням на “Інтерфакс – Україна”.