Як депутати облради голосували за кандидатів до поліцейської комісії, – інфографіка

524

Опубліковано: 21 Квітня 2016

13035426_10209705051889902_1476080156_o
Вчора, 20 квітня, на IV позачерговій сесії депутати Запорізької облради не підтримали жодної кандидатури до постійної поліцейської комісії. Питання, яке власне й спричинило скликання позачергової сесії, так і залишилось невирішеним.

Як вже повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, представники більшості фракцій виступили з пропозиціями не розглядати питання щодо обрання представників громадськості до постійної поліцейської поліції через ряд причин. Зокрема, депутати наголошували на непрозорості висування кандидатур, відсутності процедури та потребі більш детально ознайомитися із кандидатурами.

Зазначимо, від початку було зареєстровано 12 кандидатур. Проте, в ході засідання голова облради Григорій Самардак повідомив, що четверо претендентів відкликали свої кандидатури.

Проваливши голосування щодо зняття питань ухвалення кандидатур з порядку денного, після довготривалих обговорень депутати приступили до голосування за кожного претендента окремо. Проте, за результатами голосування жодна з кандидатур не була ухвалена. Шестеро кандидатур отримало не більше 10 голосів “за”, ще два претенденти – Микола Зінченко та Олег Буряк – отримали по 24 голоси “за”, що все одно не забезпечило ухвалення їх кандидатур.

Згідно з даними поіменного голосування, оприлюднених на офіційному сайті облради, значну перевагу голосів цим двом кандидатам забезпечила підтримка фракції “Опозиційного блоку”. За інші кандидатури, окрім Віктора Тлєуша, найчисленніша фракція облради голосувала активно “проти”.

Переважно проти всіх кандидатур голосувала фракція “УКРОП”.

Члени фракції БПП переважно голосували “проти” чи утримувалися. Два схвальні голоси від БПП отримали Олена Дємєнєва та Роман П’ятигорець.

Фракція “Наш край” впевнено утримувалася від ухвалення кандидатур. Єдиний голос “проти” від члена цієї фракції дістався Віктору Нестеренку.

Переважно утримувалися й представники фракції “Нова політика”. Неодноголосно члени цієї фракції проголосували лише за Віктора Нестеренка та Романа П’ятигорця.

Стабільність в ході голосування показала й фракція “Самопоміч”. Четверо її членів,що приймали участь у голосуванні, вісім разів поспіль утримувалися від обрання членів постійної поліцейської коісі.

Фракція “Батьківщина”, члени якої мають вісім мандатів в облраді, голосувала досить неактивно – п’ятеро кандидатур отримали по одному голосу “проти”. Єдиний голос “за” член фракції “Батьківщина” віддав Віктору Нестеренку. Найактивніше фракція голосувала за, а точніше “проти” Олега Буряка – чотири голоси.

Насамкінець, екс-УКРОПівка позафракційна Тетяна Ковиліна за всіх кандидатів голосувала схвально.

Довідково: Постійна поліцейська комісія складатиметься з п’яти осіб: представника міністерства, представника Нацполіції, представника запорізького територіального гарнізону та двох представників громадськості. Комісія в затвержденому складі працюватиме три роки і вирішуватиме зокрема питання призначення нових співробітників на вакантні посади.