Хто перемагає у “Громадському бюджеті”, – 10 проектів

366

Опубліковано: 18 Жовтня 2016

В Запоріжжі добігає кінця голосування за проекти “Громадського бюджету” – 5 мільйонів гривень, виділених міськрадою на запропоновані містянами проекти з благоустрою. За умовами конкурсу вартість кожного з проектів не може перевищувати 300 тисяч гривень. Отже переможців буде одразу декілька.

Протягом жовтня на окремому сайті з реєстрацією триває голосування за 180 відібраних з 224 загалом поданих проектів. В цей час їх автори та небайдужі користувачі в соціальних мережах прохали підтримки.

Найчастіше – це спортивні майданчики та облаштування зон відпочинку.

Проте лідером голосування став проект ремонту санітарних блоків однієї з шкіл у Шевченківському районі. Станом на 18 жовтня він випереджає найближчого переслідувача вдвічі, маючи 1158 голосів.

Для порівняння проект комплексу спортивних майданчиків в Південному мікрорайоні, підтриманий заступником голови Запорізької облради Єгором Сємєнковим, має усього 49 голосів.

А перша десятка станом на 18 жовтня виглядає так.

1158 голосів – ремонт десяти санітарних блоків 63-ї школи по вулиці Пархоменка, 12а у Шевченківському мікрорайоні. Йдеться про заміну кахлю, вікон, дверей, комунікацій, встановлення водонагрівачів. Вартість – 300 тисяч гривень.

507 голосів – “Рівненькі доріжки для маленьких ніжок”. Проект передбачає заміну дорожнього покриття на території дитячого садка “Калиновий цвіт” по вулиці Фортечній, 3а в Олександрівському районі. Вартість – 298,5 тисячі гривень.

495 голосів – “Допомога юним футболістам”. Автори проекту зі спортивного клубу “Аякс” пропонують облаштувати та вкрити штучним покриттям футбольне поле, на якому зараз лежить щебінь. Майданчик розташований на бульварі Будівельників, 19 у Хортицькому районі. Вартість 406 тисяч гривень, з яких 106 тисяч обіцяють внести автори.

441 голос – “Алея миру“, на думку авторів, має з’явитися на острові Хортиця поблизу профілакторію “Запоріжсталь”. Її особливість – вмонтовані поблизу лав сонячні батареї, що підзаряжатимуть мобільні пристрої відпочиваючих. Вартість – 300 тисяч гривень.

317 голосів – створення спортивного майданчику поблизу 73-ї школи по вулиці Дудикіна 16 у Дніпровському районі. Пропонується створити футбольний, баскетбольний та волейбольний майданчики зі штучним покриттям, до яких буде вільний доступ. До того ж тут має тренуватися дитячий футбольний клуб “Юпітер”. Вартість – 300 тисяч гривень.

294 голоси – “Комп’ютерний клас з візіонарієм”. 103-я школа по вулиці Новокузнецька, 18а у Південному мікрорайоні збирається придбати 16 сучасних комп’ютерів та облаштувати візіонарій – простіше, залу на 35 місць з великим екраном. Вартість – 300 тисяч гривень.

247 голосів – обкладення плиткою майданчику 13-ї школи по вулиці Селищній у Заводському районі. Планується закупити 600 квадратних метрів плитки та 100 погонних метрів бордюру, а також оплатити роботи. Вартість – 165,4 тисячі гривень.

235 голосів – “Екстрім-парк у Вознесенівському районі” потребує перш за все розчищення хащів Алюмінієвої балки поблизу медичного університету. Потім там пропонується створити велосипедний та скейт-парк. Загалом це три проекти по 300 тисяч гривень. Умови конкурсу дозволяють таке об’єднання.

212 голосів – проект реконструкції шкільного подвір’я спеціалізованої школи фізичної культури №18 по вулиці Вороніхіна, 8а, у Шевченківському мікрорайоні поблизу стадіону “Стріла”. У пояснені зазначається, що нинішні вибоїни вже спричиняють дитячий травматизм. Вартість – 299 тисяч гривень.

212 голосів – “Енергія сонця на благо людей”. Цей проект має на меті облаштувати будинок по вулиці Авраменка, 15, що є житлово-будівельним кооперативом “Кристал-12”, сонячними батареями. За їх допомогою автори хочуть освітлювати сам будинок та територію поряд з ним. Проект може бути прикладом для інших будинків, зазначається в описі. Вартість – 106,9 тисячі гривень.

Кількість голосів взята о 13 годині 18 жовтня.