Володимир Буряк посів останнє місце в рейтингу публічності мерів України

360

Опубліковано: 4 Січня 2017

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк за підсумками 2016 року посів останнє місце у рейтингу публічності, який провела Громадянська мережа «Опора». Відповідно до індексу публічності, Буряк посів останнє місце серед міських голів обласних центрів України з результатом у 41%. Серед мерів-лідерів – очільники Івано-Франківська(86%), Луцька(82%), Вінниці(74%) та Києва(72%).

Крім міських голів індекс публічності охопив виконавчі органи влади (тут Запоріжжя четверте з кінця – 42%).

Частково врятували ситуацію з відкритістю влади в обласному центрі місцеві депутати.

Їхня публічність заслужила шосту позицію по Україні, трохи піднявши загальний рейтинг міста на 20-ту позицію.

Нагадаємо, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк за рік на посаді дав єдину прес-конференцію в день інавгурації. А під час річного звіту на закиди журналістів щодо закритості та непублічності відповів: “Я сам буду вирішувати, коли мені з вами зустрічатися, а коли не зустрічатися.”

Індекс публічності являє собою вимірювання, основане на спеціально розробленій методології, яке показує рівень відкритості, прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування у їхній взаємодії з мешканцями. Результатом такого вимірювання є рейтинг міст – обласних центрів, у яких аналізувалася робота міських рад. За результатами 2015 року Запоріжжя за індексом публічності посіло 15 місце у рейтингу обласних центрів з показником 48%. Тоді менш публічними були місцеві депутати (40%), але більш публічними виконавчі органи влади (56%). Тодішнього міського голову Запоріжжя Олександра Сіна з рейтингом відкритості у 48% аналітики критикували передусім за відсутність на офіційному сайті інформації про процедуру запису громадян на особистий прийом до мера, регулярних зустрічей з ініціативними групами громадян і зменшення часу особистого прийому громадян до 4 год. на місяць, а також за відсутність практики звітування про свою роботу на відкритих зустрічах перед громадою.