Власник фірми, якій закидають фальсифікацію продуктів для дитсадків, заперечує звинувачення прокуратури

384

Опубліковано: 7 Квітня 2016

Власник ТОВ «Українська торгова компанія №1» Василь Ляшенко заперечує звинувачення прокуратури на адресу свого підприємства стосовно фальсифікації продуктів харчування, які його фірма постачає у дитячі садочки Запоріжжя. Про це він повідомив Громадському ТБ Запоріжжя у приватній розмові.

65

За його словами обшуки прокуратури пов’язані з тим, що його компанія посунула “старих” постачальників продукції, які “кришуються” представниками правоохоронних органів:

“Дело в том, что есть продукты, которые мы поставляем в детские сады, а есть те, которые мы поставляем в другие торговые точки города. Я не могу понять, откуда вывод, что эти продукты фальсифицированные и то, что они поставляются в детские сады города. Продукты для детских садов закупаются исключительно у заводов изготовителей и под каждый килограмм продукции у нас есть приходы с заводов. Мягко говоря, версия прокуратуры — неправдива», – заявив пан Ляшенко.

Також, Василь Ляшенко заперечив наявність на складі маргарину чи спреду, могли залишитись залишки масла та бірки з продукту. Щодо знайдених прокуратурою штампів ветеринарних служб, власник фірми повідомив наступне:

“Представители прокуратуры приехали на склад до моего приезда. Их было 7-8 человек. После моего приезда они вновь пошли на склад и нашли какую-то резиновую штуку (штамп Держветнагляду України,- ред.), я даже не знаю зачем она нужна, потому что мы завозим продукцию от производителя в вакуумных упаковках с бирками”.

Перемоги в тендерах власник фірми аргументує низькими цінами, за якими може поставляти продукцію його компанія:

“Мы участвовали в тендерах департамента образования с 2014 года. Некоторые конкурсы мы выигрывали, но нас не пускали по формальным признакам. В серьезных тендерах побеждать стали только в этом году. По большинству позиций победа связана с предложенными низкими ценами».

56

Дійсно, згідно документів, оприлюднених у Віснику державних закупівель, фірма ТОВ «Українська торгова компанія №1» пропонувала найнижчі ціни за лоти продукції. Наприклад, в тендері на постачання консервів та готових страв з м’яса, м’ясних субпродуктів чи крові в навчальні заклади міста Запоріжжя ТОВ «Українська торгова компанія №1» запропонувала постачати товари за такими цінами за одиницю товару (ціна наведена за 1 кг) : Ковбаса варена вищого ґатунку “Молочна” – 48,72 грн, сосиски вищого ґатунку “Молочні” – 45,60 грн.

В свою чергу, Роман Безсмертний директор фірми “ТОРГЛАЙН-ПЛЮС”, що конкурувала із ТОВ «Українська торгова компанія №1» у тому ж тендері, заявив Громадському ТБ Запоріжжя, що ціни, представлені його конкурентом, є економічно необгрунтованими:

“Фірма-переможець в цьому тендері запропонувала неадекватні ціни на продукцію. Якщо чесно, я сам готовий купувати товар за такими цінами. Що цікаво, я сам виробляю ковбаси для свого підприємства, але таку низьку ціну поставити не можу. Я як виробник можу сказати, що така ціна за одиницю продукту просто неможлива. Скоріш за все, ця компанія почала завозити замість ковбаси вищого сорту якесь “фуфло”, – сказав пан Безсмертний.

За словами директора фірми ТОВ «Українська торгова компанія №1» така низька ціна пов’язана з тим, що його фірма напряму без посередників працює з фабрикою “Прем’єр”, яка знаходиться у Дніпропетровську.

Нагадаємо, днями міська прокуратура №2 провела обшуки на складах ТОВ «Українська торгова компанія №1», що згідно результатів конкурсних торгів, постачало продукти у запорізькі дитячі садочки. Фірму підозрюють у фальсифікації продуктів харчування. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив очільник міської прокуратури №2 Роман Мазурик.

6

За його словами, під час обшуків на складах цього підприємства виявлено велику кількість «сирного продукту», та пуста тара від такого «сирного продукту». Також виявлено виготовлені кустарним шляхом, за допомогою копіювальної техніки, етикетки на продукти харчування. Також, на підприємстві ТОВ «Українська торгова компанія №1» виявлено печаті інших підприємств-постачальників продуктів харчування, у тому числі які, відповідно до бухгалтерського обліку, здійснюють постачання на ТОВ «Українська торгова компанія №1». Виявлено сфальсифіковану печать c, яка слугує для маркування м’яса, що пройшло ветеринарну експертизу.

Згідно реєстру публічних коштів, тільки за перший квартал 2016 року департамент освіти Запорізької міської ради перерахував ТОВ «Українська торгова компанія №1» 1,7 млн. грн. Всього протягом поточного року фірма має отримати від департаменту 26 мільйонів гривень.

Нагадаємо, сьогодні з приводу обшуків у департаменті освіти було озвучено офіційну позицію місцевої влади.