Від сьогодні Україна остаточно переходить на систему держзакупівель ProZorro

449

Опубліковано: 1 Серпня 2016

З 1 серпня система публічних закупівель ProZorro є обов’язковою по всій Україні. Про це повідомляють на офіційному сайті Мінекономічного розвитку.

Замовлення товарів на суму понад 200 тисяч гривень і робіт на суму понад 1,5 мільйони гривень віднині проводитиметься на відкритому конкурсі через електрону систему. Замовник – орган влади, державне чи комунальне підприємство, завантажує в ProZorro тендерну заявку. Далі проводиться аукціон чи інша процедура, передбачена Законом «Про публічні закупівлі». Після визначення переможця, замовник зобов’язаний завантажити в систему текст договору з постачальником.

Читайте: ProZorro, але повільно: як впроваджується система держзакупівель у Запоріжжі

Такі відкриті торги мають на меті боротьбу з корупцією. За даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, вже є перші результати – за рік пілотного проекту економія склала більше мільярда гривень. На систему електроних торгів з квітня переведені центральні органи влади, великі державні підприємства і природні монополісти.

Тепер використовувати ProZorro зобов’язані також місцеві органи влади, комунальні підприємства та інші організації, які використовують кошти платників податків. За інформацією прес-служби Запорізької обладміністрації, Запорізька область перейшла на систему електронних закупівель Prozorro достроково. За два вона заощадила 1,5 млн грн бюджетних коштів.