Від сьогодні Україна остаточно переходить на систему держзакупівель ProZorro

275

Опубліковано: 1 Серпня 2016

З 1 серпня система публічних закупівель ProZorro є обов’язковою по всій Україні. Про це повідомляють на офіційному сайті Мінекономічного розвитку.

Замовлення товарів на суму понад 200 тисяч гривень і робіт на суму понад 1,5 мільйони гривень віднині проводитиметься на відкритому конкурсі через електрону систему. Замовник – орган влади, державне чи комунальне підприємство, завантажує в ProZorro тендерну заявку. Далі проводиться аукціон чи інша процедура, передбачена Законом «Про публічні закупівлі». Після визначення переможця, замовник зобов’язаний завантажити в систему текст договору з постачальником.

Читайте: ProZorro, але повільно: як впроваджується система держзакупівель у Запоріжжі

Такі відкриті торги мають на меті боротьбу з корупцією. За даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, вже є перші результати – за рік пілотного проекту економія склала більше мільярда гривень. На систему електроних торгів з квітня переведені центральні органи влади, великі державні підприємства і природні монополісти.

Тепер використовувати ProZorro зобов’язані також місцеві органи влади, комунальні підприємства та інші організації, які використовують кошти платників податків. За інформацією прес-служби Запорізької обладміністрації, Запорізька область перейшла на систему електронних закупівель Prozorro достроково. За два вона заощадила 1,5 млн грн бюджетних коштів.

Share on FacebookShare on VKTweet about this on TwitterShare on Google+