Від пл. Запорізької до вул. Базарної: Біля яких запорізьких кафе є велопарковки, – фото, мапа

403

Опубліковано: 21 Червня 2017

Останніми роками кількість запоріжців, що надають перевагу велосипеду в якості транспорту, стабільно зростає. Міська інфраструктура на рівні влади не те що не встигає задовольняти потреби велосипедистів – а й, за словами останніх, у всіх сенсах вставляє палки в колеса. Єдина велодоріжка 300 метрів завдовжки, презентована минулоріч міським головою, починається нізвідки і обривається перевантаженою трафіком дорогою. Ані відведених смуг на дорогах, ані занижених бордюрів, ані велопарковок біля більшості установ – в цих реаліях “розмножуються” запорізькі велосипедисти.

Схоже, що дурний приклад, що подає міська влада, переймає й приватний сектор. Студенти, що проходять практику на Громадському ТБ Запоріжжя, провели інспекцію запорізьких закладів харчування на предмет наявності велопарковок. В ході ревізії вони пройшлися найпопулярнішими кафе, пабами і ресторанами від площі Запорізької до вулиці Базарної. Тож, запрошуємо і вас ознайомитися з велогостинністю запорізьких закладів.

пл. Запорізька – вул. Верхня

Від пл. Запорізької до вул. Верхньої наші ревізори відвідали 12 закладів. Велопарковку знайшли тільки біля McDonald’s. Щось схоже на велопарковку було помічено біля анти-кафе Kvartira #1. Правда, так і неопізнаний об’єкт знаходиться на клумбі поодаль від входу до закладу. Чи можна залишити біля неї свій велосипед – дивіться вище на фото і вирішуйте самі.

пл. Поляка – бул. Шевченка

 

В районі бульвара Шевченка сконцентровано дуже багато закладів харчування. Ресторани, кафе, паби –
здається, тут є все. Все, окрім парковок для велосипедів. Так в ході нашої інспекції, велопарковку було виявлено лише біля кав’ярні Coffee Life на пр. Соборному. В інших закладах – велосипедистам не раді. Про що ж ще може свідчити їхня відсутність?

вул. Миру – вул. Сталеварів

 

Понад два десятка кафе розташовані в районі вул. Сталеварів. Вони приваблюють пересічних відвідувачів незвичайними назвами, яскравими вивісками, гучною музикою та апетитними ароматами. А от велосипедистів переважно відлякують – бо ж на цій ділянці ми не знайшли жодної велопарковки.

пр. Маяковсього – вул. Гагаріна

Від площі Маяковсьокого і аж до дамби повно закладів харчування на будь-який смак – дорогі ресторани, шумні гриль-бари, тематичні паби і кав’ярні-кондитерські. Незважаючи на кількість, п’ятничним вечором буває складно знайти вільне місце. А от велосипедистам нема тут місця сім днів на тиждень. На цьому відрізку наші інспектори виявили велопарковку лише біля одного закладу – Fredo Cafe, розташованому на пр. Соборному між “Україною” і пл. Фестивальною.

пл. Пушкіна – вул. Базарна

 

Ситуація залишається незмінною і по ту сторону дамби. На відрізку від пл. Пушкіна до вул. Базарної розташована одна єдина велопарковка біля кафе. Похвалитися гостинністю до велосипедистів тут може спорт-бар “Трибуна”.

Що маємо у підсумку? На весь центр Запоріжжя ми нарахували лише чотири велопарковки біля закладів харчування. Так, велосипедистам раді в McDonald’s, Coffee Life, Fredo Cafe і спорт-барі “Трибуна”. Результати інспекції ми нанесли на мапу, яку з радістю відредагуємо, як тільки ті чи інші запорізькі кафе облаштують парковки для велосипедів на своїй території.