В Запорізькій області на початок серпня офіційно зареєстровано 111 тис. переселенців

185

Опубліковано: 11 Серпня 2016

За офіційними даними, нині в Запорізькі області зареєстровано близько 111 тис. людей, що мають статус внутрішніх переселенців. Переважно, це колишні жителі Донецької та Луганської областей, менше – тих, хто виїхав з тимчасово окупованого Криму. В регіоні на даний момент діє 16 місць компактного поселення ВПО, найбільше – модульне містечко в обласному центрі, розраховане на 550 людей. Загалом область забезпечила тисячу місць в різних районах для тимчасового проживання переселенців.
Радники Міністерства соціальної політики з питань ВПО на місцях запевняють, що у компактних поселеннях криється ризик повільної соціалізації людей по нового середовища.
Щодо працевлаштування, спеціалісти обласного центру зайнятості звітують про 400 осіб з числа переселенців, що на даний час перебувають на обліку і шукають роботу. 250 переселенцям з початку року вдалося працевлаштуватись, 5-ро навіть відкрили власну справу.
Детальніше про умови для ВПО, створені в Запорізькій області за 2 роки масового переселення зі Сходу та Криму – у сюжеті від журналістів Громадського ТБ Запоріжжя.