В Запоріжжі завершили розчистку великого озера у «Дубовому гаю»

457

Опубліковано: 6 Грудня 2017

4 грудня комунальне підприємство «Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий гай» отримало офіційний документ, так звану виконавчу зйомку об’єкта, який підтвердив, що розчищення озера виконано у повній відповідності з проектом. Про це повідомляється на сайті Запорізької міської влади.

Фільтруючі басейни вже демонтовані. Виконано вивезення мулу, який залишився після очищення води. Значна частина цього мулу розсипана в низинах, впадинах на території парку. Подібний мул є біологічно насиченим компонентом, фактично добривом, що сприяє зростанню зелених насаджень.

– Зараз монтується система аерації озера і насичення його води повітрям. Це можна робити і в холодну погоду. Ця система призначена для запобігання застою води в великій водоймі парку. Також підрядник за умовами договору повинен впорядкувати територію, на якій було змонтовано фільтруючі басейни, – повідомив директор парку Олег Комаренко.

Для очищення озера використовувалися два земснаряда, за допомогою яких відкачували воду разом з мулом. Товщина мулу в озері спочатку становила близько двох з половиною метрів.

Мул з водою направляли по змонтованих трубопроводах у фільтруючі басейни (геопули) для зневоднення. Для очищення води використовувався спеціальний коагулянт. Після очищення воду повертали у водойму. Мул сушили за допомогою реагенту.

Під час розчищення з озера витягували і численне побутове сміття. Було зібрано і вивезено понад 21 тонну сміття.

Нагадаємо, що розчищення водойми у парку коштувало бюджету міста 7 мільйонів гривень.