В Запоріжжі затримано антиукраїнську публіцистку Мирославу Бердник

545

Опубліковано: 16 Серпня 2016

В Запоріжжі затримано Мирославу Бердник, відомою за низькою антиукраїнських публікацій. Факт затримання підтвердили в місцевому управлінні СБУ, проте утрималися від розголошення подробиць.

Проросійські ЗМІ наводять свідчення доньки Бердник Ірини Бессмертної. За її словами, мати жила у Запоріжжі на протязі останніх двох років, переважно лікуючись. За словами Бессмертної, представники СБУ при затриманні Мирослави Бердник та проведенні обшуку в неї дома поводилися коректно. В ході обшуку у Бердник вилучений комп’ютер, мобільні телефони, носії даних та “брошюру о Великой Отечественной войне”, додала донька затриманої.

Мирослава Бердник 1958 року народження є донькою Олеся Бердника – письменника та одного з засновників Української Гельсінської групи. За освітою вона біолог. За її словами вона прийшла в журналістику під час Помаранчевої революції у 2004 році. Згодом постійно публікувалася у виданні “2000”, відомим своїм проросійським спрямуванням.

Авторству Бердник належать дві книги: “Бандеризація України” (2008) та “Пішаки у чужій грі. Сторінки з історії українського націоналізму” (2010).

Підтримку Бердник висловили підписники її сторінки в Facebook, стверджуючи здебільшого, що вона була затримана за свої “антифашистські” погляди.