В Запоріжжі стартував Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту

445

Опубліковано: 15 Червня 2016

IMG_3767

Сьогодні, 15 червня, в Запоріжжі відкрили XХІV Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту. Про це повідомляє прес-служба ДСНС у Запорізькій області.
Відкрив змагання заступник начальника Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Руслан Білошицький. Почесне право підняти Державний прапор України випало команді м. Київ – переможцям Чемпіонату 2015 року.

У перший день на учасників змагань чекають два види випробувань.

IMG_3893

Підйом по штурмовій драбині у вікно 4-го поверху навчальної башти є одним з найбільш видовищних видів ППС. Після стартового пострілу, спортсмен зі штурмовою драбиною у руці, пробігає 32 метри до навчальної вежі і починає підійматися на неї, закріплюючи драбину за віконний отвір на кожному поверсі. Фінішу спортсмен досягає на 4-му поверсі. Цей вид програми завжди проходить у запеклій боротьбі та нерідко переможців і призерів на фініші поділяють соті частки секунди.

Другий вид змагань – пожежна естафета 4х100 м. На першому етапі спортсмен піднімається на дах будиночка за допомогою драбини-палки, на другому етапі долає паркан заввишки 2 метри. На третьому, підхопивши рукави і пробігши по буму, спортсмен приєднує рукава до розгалуження, прокладає рукавну лінію. Фінальний четвертий етап закінчується видовищною дією – учасник вогнегасником гасить полум’я.

IMG_3895

Як відзначають судді, ці види є найскладнішими, але дуже важливими у професії рятувальника. Адже, іноді секунда вирішує долю життя людини. Досить часто на бойовому чергуванні вогнеборцям доводиться гасити пожежі та рятувати людей, потрапляючи до охопленого вогнем приміщення через вікно. Чим скоріше рятувальник дістанеться до місця пожежі, тим більше шансів у нього врятувати чиєсь життя.

Нагадаємо, Чемпіона триватиме три дні і завершиться 17 червня.

IMG_3781

/Фото прес-служби ДСНС/