В Запоріжжі розпочато конкурс управителів для будинків без ОСББ. Що це означає

629

Опубліковано: 22 Травня 2017

В Запоріжжі розпочато конкурсну процедуру з призначення управителів для багатоквартирних будинків, що не створили ОСББ. Відповідний проект рішення міськвиконкому опубліковано на сайті мерії. Конкурсна комісія визначить компанії або фізичних осіб-підприємців для управління 3578 будинками.

Проведення конкурсів для такої кількості будинків неодмінно стане показовим для оцінки прозорості влади. Зараз всі ці будинки за умовчанням обслуговує КП “Наше місто”, що є нащадком сумнозвісного КП “Основаніє”, до того створеного з розрізнених жеків.

Що відбувається?

У 2016 році набрали чинності зміни до закону “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, що дозволяли обслуговувати будинки без ОСББ міськими структурами поза конкурсом не більше одного року.

Рік сплив, і, за законом, будинкам мають бути призначені управителі за конкурсною процедурою. Відповідає за неї міська влада, до складу конкрусної комісі входять чиновники мерії та міських комунальних підприємств.

За нинішім проектом рішення, комісію очолять заступник мера Олексій Бородай та директор департаменту з управління ЖКГ Сергій Польовий. Крім них оцінювати претендентів будуть ще 34 міських посадовця.

Після затвердження свого складу комісія має до 30 червня цього року розробити вимоги до управителів – конкурсну документацію. Вона складається згідно з цим порядком.
Він передбачає формування таких критеріїв як забезпеченість учасників конкурсу, наявність досвіду роботи, цін на послуги, вимог до їх якості. Крім того комісія має засвідчити технічний стан будинків.

Фактично це означає, що комісія має важелі для створення умов під конкретних конкурсантів. І тут вже варто розраховувати виключно на чеснічть чиновників, адже наразі найкращу фінансову спроможність та досвід має КП “Наше місто”. Проте його монопольне становище на ринку ЖКГ гальмує розвиток, знищуючи конкуренцію менших підприємств.

Вони наразі конкурують за право надавати послуги 849 ОСББ (станом на 1 травня цього року), що об’єднують 871 будинок. Попереду боротьба за зазначені 3578 будинків (детальний перелік).

Євген Зюзін