В Запоріжжі презентували збірку “Усна історія російсько-української війни (2014-2015)”

436

Опубліковано: 7 Квітня 2016

1

Сьогодні, 7 квітня, у Запорізькій обласній універсальній наукові бібліотеці в конференц-залі відбулася презентація збірки “Усна історія російсько-української війни (2014-2015)”. Проект являє собою усні розповіді про бойові дії, віру, мотиви мобілізації, успіхи та втрати на війні, що їх зібрали та записали запорізькі історики. Серед укладачів збірки – директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко, кандидат історичних наук Олексій Штейнле та запорізькі воїни.

2

Презентована сьогодні збірка – перша у циклі, який складатиметься з чотирьох видань. В ній зібрані історії шістьох героїв, серед яких – військові, рятувальник та волонтер. Видання надруковане на державні кошти тиражем 1000 примірників. 300 його екземплярів планується направити до бібліотек області. Продаватися “Усна історія” не буде, проте, згодом з’явиться її електронна версія у вільному доступі в мережі.

4

За словами Владислава Мороко, всі чотири збірки планується видати до Дня незалежності. Друге видання буде присвячено військовим 55-0ї окремої артилерійської бригади, третя – добровольцям, заключна частина оповідатиме про бійців Нацгвардії та МВС.

На даний момент укладачами збірки зібрано близько чотирьох десятків спогадів про війну, що точиться на сході України, від перших осіб.

3

“Треба вивчати досвід війни та переоцінювати цінності життя. Якщо ми хочемо жити в кращій країні, треба змінювати цінності та пріоритети. Це суспільство треба лікувати”, – вважає один з героїв проекту Святослав Грушевський, доброволець батальйону “Донбас”.