В Запоріжжі поліція розслідує махінації в ProZorro за участі підставних фірм

385

Опубліковано: 13 Березня 2017

Олександрівське відділення поліції розслідує махінації при отриманні підрядів в системі електронних закупівель “Прозоро”. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 24 лютого. Про це повідомляють Наші гроші.Запоріжжя.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що невказана група осіб для створення штучної конкуренції подавала на торги в “ProZorro” документи від декількох фірм із різною ціною, а також фальсифіковані документи щодо відповідності кваліфікаційним критеріям. Участь у частині тендерів вони проводили у змові з замовником, який за їх потребами підлаштовував необхідні критерії та вимоги у торгах. Таким чином, ці фірми вже взяли участь у 166 процедурах на загальну суму 11,8 млн. грн.

Слідчі також вказували, що отримані кошти у подальшому переводяться у готівку, частина з них конвертується у іноземну валюту. Зберігаються вони у сейфових скриньках банків, на домашніх адресах, а частина вивозиться за кордон.
Основними учасниками цієї схеми є 6 невказаних осіб. У своїй діяльності вони використовують ТОВ “Думка”, ПП “Амальтея”, “Культтовари +”, ТОВ “Перший Український Торговий дім “Торговий дім”, ТОВ “Культтовари Україна”, ФОП “Науменко”, ФОП “Фоменко” та ще три невказані ФОП.

Загалом у цій діяльності беруть участь 17 осіб, з яких 14 працюють в орендованому приміщенні за адресою м. Запоріжжя, вул. Академіка Чабаненко, буд. 34. Керівником вказаної групи є особа, яка може проживати у Празі і раз на місяць приїжджає до України. Саме він вивозить кошти за кордон сам, або ж із залученням інших осіб. Одна з них 20 січня вивезла готівкою 25 тис. євро.

Тож в результаті діяльності цих осіб завдано збитків на суму 10 млн грн і відкрито кримінальне провадження №42016081060000080.

Виходячи з цього, слідчі ухвалою Орджонікідзевського районного суду від 14 лютого 2017 року отримали дозвіл на проведення обшуку у приміщенні №34 по вул. Академіка Чабаненко, у будинку №66 по пр. Соборному та ще по одній невказаній адресі.
Під час обшуку вони, зокрема, вилучили печатки вказаних підприємств, адресами реєстрації яких були міста Донецької області. Серед них були й печатки ФОП “Мордовіна Наталя Михайлівна”, ФОП “Пушкарева Ірина Вікторівна”, ФОП “Романенко Ірина Володимирівна”, ФОП “Єфанов Олексій Анатолійович”, ТОВ “Вельтер”, “Лайт солюшнз”, ТОВ “Евроканц”, ТОВ “Офіс-Арт”. Окрім цього, вилучили й печатки державних реєстраторів різних міських управлінь юстиції теж Донецької області.
Зараз же слідчі клопотали про арешт вилученого майна, оскільки воно має ознаки доказу.

Суд задовольнив клопотання частково, наклавши арешт на майно вилучене за двома адресами, оскільки у приміщенні по пр. Соборний, буд. № 66 слідчі вилучили ряд жіночих прикрас, які не мають відношення до цієї справи.

Перелік закупівель в Запорізькій області, в яких перемогу отримали вказані у справі постачальники: ТУТ