В Запоріжжі не люстрували жодного слідчого по справі розгону Майдану

1532

Опубліковано: 8 Листопада 2016

Пам’ятаєте 26 січня 2014 року?

Саме тоді о 21:30 почався розгін мітингуючих, які пікетували будівлю ОДА. Тоді представники правоохоронних органів разом з озброєними палицями молодиками били активістів та журналістів, які були присутні на площі.

В результаті представниками МВС було затримано 48 мітингуючих. 37 з них, через рішення суду першої інстанції обрали запобіжний захід: 26 – у вигляді домашнього арешту по 2 місяці . Іншим – особиста порука, або особисте зобов’язання.

skryn-1

Згідно закону про очищення влади, який був прийнятий після втечі Януковича, міліціонерів, слідчих та прокурорів, які вимагали або підтримували клопотання до судді щодо обрання запобіжного заходу мали б звільнити з роботи.

В реєстрі судових рішень ми знайшли тільки 22 ухвали про затримання активістів. Інші ухвали суду чомусь не були занесені в реєстр.

В критеріях здійснення очищення влади прописано, що відстороненню підлягає слідчий, дізнавач, оперативний працівник, інспектор, який проводив слідчі та оперативні дії стосовно осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до Закону України “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”.

У реєстрі судових рішень зазначено, що за цим законом були звільнено 37 людeй — серед них є всі затриманні, яким суд ухвалив домашній арешт.

Всі справи проходили майже за одним сценарієм: слідчий МВС вносив узгоджене з прокуратурою клопотання про запобіжний захід у вигляді арешту, потім прокурор на судовому засіданні в більшості випадків просив пом’якшити вирок, а в окремих випадках підтримував слідчого та просив помістити підозрюваного під варту. Та в результаті судді виносили одну ухвалу — під домашній арешт на два місяці або віддавали на поруки.

Більше половини знайдених нами справ вела старша слідча МВС Катерина Гулєши. Згідно з реєстром судових рішень у всіх справах вона вносила клопотання та наполягала на запобіжному заході у вигляді арешту.

skryn-3

Але вона так не була звільнена, тому що за результатами перевірки в силу невідомих причин не знайшлося заборон передбачених законом про очищення влади.

skryn-4

Але згідно з довідкою про проходження перевірки, заборон законом про очищення влади не передбачається.

В ГУНП заявили, що Катерина Гулєша в грудні 2014 року отримала статус учасника бойових дій та саме тому їй вдалось уникнути люстрації.

skryn-51 skryn-52

Але в інтерв’ю виданню «Індустріальне Запоріжжя» Катерина Гулєша розповіла, що була в в Краматорську всього 2 тижні та займалась допитом свідків та оглядом документів.

«В ноябре прошлого года меня и еще четверых коллег отправили туда для расследования уголовных производств, связанных с незаконными вооруженными формированиями на территории Донецкой области. Я была не против поехать. Мы работали там две недели – допрашивали свидетелей, проводили осмотр документов по определенным уголовным производствам»,- заявила Катерина Гулєша.

skryn-6

Нагадаємо, що в листопаді 2014 року Краматорськ знаходився у 70 кілометрах від зони бойових дій.

skryn-7

Це не поодинокий випадок. Так, слідчий криміналіст та капітан міліції Колесніков в суді вносив клопотання щодо обрання запобіжного заходу. Він наполягав на затриманні активіста. Про це йдеться в матеріалах ухвали суду.

skryn-8

Не дивлячись на це він до сих пір працює в органах МВС та не залишив свою посаду. Згідно довідки про проходження перевірки заборон законом про очищення влади не передбачається.

skryn-9

Окрім слідчих ГУ МВС під дію закону про очищення влади підпадають працівники органу прокуратури, який здійснював процесуальне керівництво, вносив подання, погодження, підтримував клопотання про застосування запобіжних заходів, підтримував державне обвинувачення.

Згідно судовим ухвалам державне обвинувачення підтримували та здійснювали погодження прокурори:

Євген Сердюк
Антон Памятка
Ілона Куца
Микола Стариченко

З тих хто потрапив до нашого списку пройшли перевірку тільки… Всі. Так, всі прокурори, які мали б бути люстровані до сих пір працюють в органах прокуратури, незважаючи на «Закон про очищення влади».

В прокуратурі нам відповіли, що вони пройшли перевірку, тому що вони пройшли перевірку, а все інше це ваш творчий доробок.

skryn-10

А що судді? Запитаєте ви. І це логічне питання. Під дію закону « про очищення влади» підпадають тільки ті судді, які виносили рішення, щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, але всі запорізькі судді обирали для тодішніх підозрюваних домашній арешт. Саме тому вони не підпадають під процес люстрації.