В Запоріжжі на фестивалі Docudays UA презентували стрічку “Українські шерифи”

483

Опубліковано: 21 Листопада 2016

Цього року фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Запоріжжі вперше відкривався у кінотеатрі ім. Довженка. І стрічка, представлена на відкриття, була того варта: «Українські шерифи» вже отримали престижні нагороди європейський кінофорумів, і номінована на «Оскара». Про це повідомляють організатори фестивалю.

«Це фільм про те, як люди об’єднуються і самі знаходять спосіб приведення до ладу своєї маленької громади. Не чекаючи допомоги «згори» від влади чи політиків. Це є справжня самоорганізація», – розказав координатор фестивалю у Запорізькій області Микола Колодяжний.

05

Герой фільму Віктор Кривобородько багато років пропрацював слідчим МВС, а після відставки погодився стати інспектором сільради у рідній Старій Збур’ївці Херсонської області. Його фактичні обов’язки – підтримка правопорядку і профілактика правопорушень. А тому і назвали односельці Віктора і його напарника Володимира Рудьковського «шерифами». Цей народний титул привернув увагу режисера Романа Бондарчука, який цілих чотири роки збирав відеоматеріал про повсякденну непросту роботу сільських захисників порядку.

Відзначимо, що наступної неділі, 27 листопада, о 17 годині у кіноклубі «Сходження» (у приміщенні обласної бібліотеки) відбудеться урочисте закриття фестивалю у Запоріжжі, та перегляд ще однієї сильної стрічки – «Аліса в Країні війни». Режисерка фільму, уродженка Запоріжжя Аліса Коваленко, разом зі своєю колегою Любов’ю Дураковою, спеціально приїдуть до нашого міста. Запрошуємо журналістів!