В.о начальника Держгеокадастру підозрюють в незаконній роздачі землі

632

Опубліковано: 27 Березня 2018

Прокуратура Запорізької області підозрює в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області у незаконній передачі в оренду земельних ділянок площею 1927 гектар. Про це повідомляють Наші гроші.Запоріжжя із посиланням на ухвалу Орджонікідзевського районного суду від 13 березня.

Згідно з матеріалами справи, до Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області у 2015 році звернувся начальник Дружелюбівського виправного центру із клопотанням про надання дозволу на відновлення меж та розроблення відповідної технічної документації щодо земельних ділянок загальною площею 2450 га для ведення сільського господарства. Ці землі розташовувалися на території Дружелюбівської сільської ради Вільнянського району та перебували у постійному користуванні вказаного виправного центру.

Однак, Держгеокадастр відмовив центру, оскільки акт права користування вказаної землею був виданий Установі ЯЯ 310/1 УВС Запорізького облвиконкому.

Згодом виправний центр звернувся повторно із вказаною заявою, але вже із наданням усіх документів про його правонаступництво за цією установою. Але Держгеокадастр знову відмовив, оскільки Установу ліквідували у 1999 році і тому Дружелюбівський виправний центр не є користувачем вказаних земельних ділянок.

Надалі до Держгеокадастру звернулося вже ДП “Сільськогосподарське підприємство Дружелюбівського виправного центру” – у вересні 2016 року, із клопотанням про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою, але отримало відмову, зокрема, через відсутність необхідних документів та графічних матеріалів із зазначенням земельних ділянок, які установа мала намір відновити.

У свою чергу, до Держгеокадастру також зверталося і ТОВ “Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів” – місяцем раніше, із клопотаннями про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою на території Дружелюбівської сільської ради щодо 29 ділянок загальною площею 1927 га.

За твердженням прокуратури, у той момент у в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області виник умисел на зловживання службовим становищем. Так, знаючи, що вказані землі знаходяться в постійному користуванні Дружелюбівського виправного центру, “земельник” підписав накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою “Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів”, а згодом затвердив цю документацію та передав 1927 га у користування. Надалі ж директор товариства зареєстрував речові права на зазначені земельні ділянки.

Таким чином, дії вказаного в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області завдали шкоди державі через вибуття із її володіння ділянок площею 1927 га та вартістю 65 млн грн. З огляду на це, слідчі у 2016 році відкрили кримінальне провадження №42016080000000395 та згодом звернулися до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до деяких документів іншого провадження №12016080210001547. Однак, суд відмовив, оскільки слідчий належним чином не підтвердив, що в матеріалах вказаного кримінального провадження містяться оригінали наказів щодо погодження передачі в оренду ділянок вказаному товариству із забезпечення інвалідів.